Fotó: mtkbudapest.hu

Edzőmeccsek: Az MTK brutális gólfesztivált rendezett, a Diósgyőr új igazolása találatával nyert

Stieber Zoltán a gólokat és a gólpasszokat tekintve is egy félidő alatt triplázott, de eljutott két gólig Zsóri Dániel és Bognár István is. Az MTK így alaposan kitömte ellenfelét. | A Diósgyőr többek között Marin Jurina találatával nyert 3-1-re.
Budai László 2023. június 28., szerda 12:47
Szerző: Budai László 2023. június 28., szerda 12:47

Az MTK az NB III Közép-csoportjának tavalyi bajnoka, a feljutást osztályozón azonban elbukó Iváncsa ellen lépett pályára edzőmérkőzésen. A kék-fehérek élesen kezdték az összecsapást, és Zsóri megpattanós lövésével már a 2. percben vezetést szereztek. Ezután Bognár István percei következtek, aki előbb közelről, majd 20 méterről vette be az ellenfél kapuját. A szünetben Zsóri utolérte társát a gólok számában, a támadó éppen Bognár passzából értékesítette ziccerét (4-0). A szünetben hetet is cseréltek a budapestiek.

A második félidőben így is tovább folytatódott az MTK-s gólparádé: előbb Végh Bence talált be, majd Stieber szerzett gyorsan mesterhármast. Először egy ajándékpasszt kapott az ellenfél kapusától és büntette meg a hibát, nem sokkal később egy bal felső sarkos találatot jegyzett, majd szabadrúgásból talált be (8-0).

A hajrában még Németh K., Bobál D. és Zuigéber is eredményes tudott lenni - kétszer is Stieber adta a gólpasszt -, így az MTK végül 11-0-ra győzött.

Edzőmeccs

MTK-Iváncsa (NB III) 11-0 (Zsóri 2., 40., Bognár 14., 29., Végh B. 49., Stieber 59., 67., 72., Németh 78., Bobál D. 84., Zuigéber 88.)

MTK: Rácz G. - Kovács M. (Vadnai, 46.), Varju (Hej, 46.), Kádár (Várkonyi, 46.), Kocsis (Bobál D., 40.), Antonov (Kovács P., 46.) - Bognár I., Kata (Horváth A., 46.), Kosznovszky (Stieber, 46.) - Molnár R. (Futács, 31.) (Németh K., 60.), Zsóri (Zuigéber, 46.).

A másik feljutó, a Diósgyőr is pályára lépett szerdán napközben, a DVTK az NB III-as Putnok ellen játszott. Az élvonalbeli csapat a friss igazolás Marin Jurina góljával szerzett vezetést a találkozó elején, majd a 35. percben Bényei duplázta meg az előnyt, igaz, a Putnok a szünet előtt szépített.

A szünetben sort cserélt a szerződését tegnap meghosszabbító Kuznyecov Szergej. A második játékrészben mindössze egy gól született, ezt a Diósgyőr szerezte Lőrinczy tökéletesen a bal sarokba tekert szabadrúgásából, így a DVTK 3-1-re nyert.

Edzőmeccs

Diósgyőr-Putnok (NB III) 3-1 (Jurina 9., Bényei 35., Lőrinczy, ill. Boros 40.)

DVTK I. félidő: Sentić - Farkas D., Chorbadzhiyski, Bárdos, Godfrey - Bényei, Holdampf, Požeg Vancaš - Gera D., Jurina, Lukács D.
DVTK II. félidő: Odyntsov - Csirmaz, Szatmári, Célestin, Bokros - Csatári, Ferencsik, Bertus (Leshchynskyi, 74.) - Papp M. (Benkő, 74.), Lőrinczy, Medgyes.

Diósgyőr: Aláírt a 31 éves spanyol középpályás - hivatalos
A Spanyolországban és Angliában is megfordult Álex Vallejo Lengyelországból érkezik a DVTK-hoz.
Siófok/Sepsi
Dénes Csanád Vilmos
Honlapunk úgy értesült, hogy a Sepsi OSK vezetőedzőjének figyelmét felkeltette a Siófok támadója, Dénes Csanád Vilmos.
Edzőjelöltek
A Rakówot bajnoki címig vezető lengyel Marek Papszun, valamint a PAOK-nál, Krasznodarnál, Watfordnál és Maccabi Tel-Avivnál is megfordult Vladimir Ivic is szóba kerülhetett Stankovic lehetséges utódjaként. (nso.hu)
Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.