Az MTK újabb edzőmérkőzését játszotta le szombat délelőtt, a kétszer 60 percig tartó találkozón az ellenfele az NB II egyik élcsapata, a Kecskemét volt. Az első egy órában mindkét csapatnak több lehetősége is volt a gólszerzésre, végül a kék-fehérek találtak be először: Kerezsi bal oldali lapos beadását Plsek gyönyörűen sarkallta tovább, Nyers pedig középen érkezett és a kapuba passzolt (1-0). Nyers hétközben a Vasas ellen is betalált, így rövid időn belül kétszer is eredményes tudott lenni új együttesében.

A KTE azonban még a szünet előtt egyenlített: Kovács beadása a kapufáról Bányai elé pattant, aki aztán hálóba lőtt (1-1). Az MTK már 60, a KTE kicsit később, 70 perc után cserélt sort. A változtatások után a kék-fehérek tudtak eredményesek lenni: Horváth Artúr egy csel után, 17 méterről a hosszúba lőtt (2-1).
Az utolsó tíz perc viszont a kecskemétieké volt: előbb Pljesovszki tette Bolgár elé balra a labdát, akinek a megpattanós lövése a rövidben kötött ki, majd Merényi fejelte a lövése utáni kipattanót a kapuba (2-3). Így végül a Kecskemét nyert 3-2-re.
Ugyancsak pályára lépett délelőtt a Vasas, amely a szlovák élvonalbeli KFC Komárnóval találkozott. A mérkőzésen a komáromiak szereztek vezetést, a 18. percben egy sarokrúgást követően Simko emelkedett a legmagasabbra, és védhetetlenül fejelt a kapuba. Az angyalföldiek még a szünet előtt megpróbáltak egyenlíteni, Molnár Csaba vezette a labdát, majd gondolt egyet, és jó 25 méterről kapura lőtt, de a próbálkozása a kapu fölé szállt.
A szünetbeli sorcsere után a Vasas volt veszélyesebb: a 49. percben a vendégek röviden szabadítottak fel, a labdát Rab azonnal kapura tűzte, lövését a Komárno kapusa bravúrral tolta szögletre. Egy percre már összejött az egyenlítés: Radó jobb oldalról ívelte középre a szögletet, Baráth pedig kapura fejelt, a labda a kapufát érintve a hálóban kötött ki (1-1).
Nem sokkal később már a Vasas vezetett. Banó indította Radót, a védők még tisztázni tudtak, majd Barkóczi lábát elhúzták a vendégek védői - a megítélt 11-est Radó értékesítette. Majd növelte is előnyét a piros-kék csapat: Banó bal oldali szögletét követően kialakult kavarodás végén Iyinbor elé került a labda, aki közelről bevette a Komárno kapuját.
A mérkőzések alakulásáról a klubhonlapok tájékoztattak.
Edzőmeccsek
MTK-KTE (NB II) 2-3 (Nyers, Horváth A., ill. Bányai, Bolgár, Merényi) - 2*60 perces félidőkkel
MTK, I. félidő: Fadgyas (Demjén, 45.) – Varju, Armalas, Beriashvili, Kovács – Kata, Zeljkovic – László, Plsek, Kerezsi – Nyers
MTK, II. félidő: Demjén (Balázs, 90.) – Hinora, Horváth Dániel, Belényesi, Mikolay – Horváth Artúr, Jádi – Csucsánszky, Zubor, Átrok – Klausz
Vasas-KFC Komárno (szlovák I.) 3-1 (Baráth, Radó - 11-esből, Iyinbor, ill. Simko)
Vasas, I. félidő: Engedi – Molnár Cs., Hej, Csóka, Doktorics – Hidi M, Urblík, Sztojka – Kovácsréti, Pethő (Koszta, 30.), Tóth M.
Vasas, II. félidő: Molnár Zs. – Girsik, Baráth, Iyinbor, Pávkovics – Rab Boldizsár, Cseke Banó-Szabó – Radó, Koszta (Pálinkás, 60.), Barkóczi.