Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Drámai hajrá az NB I-ben: Megmenekült a Vidi, a 93. percben adták meg a kegyelemdöfést a kieső Honvédnak; Debrecenbe került a bronzérem

A Vidinek egy döntetlen is elég volt a Vasas otthonában a bennmaradáshoz, miután a Honvéd kikapott Felcsúton, így a Kispest jövőre az NB II-ben folytatja. A Debrecen ért oda a harmadik helyre.
Póczik Dávid 2023. május 27., szombat 21:58
Szerző: Póczik Dávid 2023. május 27., szombat 21:58

Az NB I utolsó, 33. fordulójában a Debrecen az Újpestet látta vendégül, a bronzérem szempontjából fontos mérkőzésen. A szintén dobogóra hajtó Puskás Akadémia a kiesés ellen menekülő Honvéd gárdáját fogadta. Míg a győzelmi kényszerben pályára lépő Fehérvár Angyalföldre látogatott.

Debreceni VSC-Újpest FC 2-0 (Lagator 26., Manrique 53.)

A 12. percben Lagator fejesénél Banai volt résen és védeni tudott. Később újfent a hazaiak veszélyeztettek: Banai előbb Loncar, majd Varga K. lövésénél mentett nagyot. Sorjáztak a debreceni helyzetek: Varga K. egy kipattanó szabadrúgás után lőtt, de a kapus erre is odaért. A 26. percben aztán már Banai sem tudott segíteni. Dreskovic fejelt vissza egy labdát az ötös sarkáról, a hulló labdára Lagator érkezett, és közelről a kapuba fejelt (1-0).

A félidő hajrájában Banai előbb Loncar ziccerét ütötte ki, majd Lagator elöl tenyerelte ki a labdát a nagyszerűen védő Újpest-kapus. Még a hármas sípszó előtt Kusnyír távoli bombája suhant el a jobb kapufa mellett, igaz, egy újpesti védő hozzáért a labdához. A Debrecen sokkal jobban játszott és megérdemelten vezetett 1-0-ra a szünetben.

A fordulást követően Bódi tüzelt kapura, azonban megint Banai nagy védése mentette meg a vendégeket a góltól. Később azonban Babunski fejesét még nagy bravúrral védte Banai, de a kipattanót Manrique közelről a kapuba pofozta (2-0). Az 59. percben aztán Babunski lövése a kapufáról hagyta el a játékteret, majd a túloldalon Ambrose használta ki a hazai védelem bizonytalanságát, de ziccerből kapu mellé lőtt.

A 70. percben az előre húzódó Dreskovic teljesen tisztán fejelt 6-7 méterről, de nem talált kaput. Banai után Megyeri is parádézott egy sort: előbb Csoboth éles szögből leadott lövését védte, majd a kipattanó után Simon lövését is mentette a hazaiak kapusa.

A hazai győzelemnek köszönhetően a Debrecen végzett a tabella 3. helyén.

DVSC: Megyeri - Lagator, Romanchuk, Dreskovic - Kusnyír, Loncar (Dzsudzsák 91.), Manrique (Bárány 91.), Ferenczi - Varga K. (Szécsi, a szünetben), Babunski (Mance 80.), Bódi (Kyziridis 80.)

(cserék: Milosevic, Deslandes, Neofytidis, Dzsudzsák, Bárány, Ojediran, Aydin, Bévárdi, Varga J., Mance, Szécsi, Kyziridis)

Újpest: Banai - Fehér (Kovács 89.), Diaby, Antzoulas - Pauljevic, Boumal, Onovo, Antonov (Ambrose 57.) - Mörschel (Jevtoski 57.), Gouré (Simon 57.), Csoboth (Mucsányi 76.)

(cserék: Nicolic, Mack, Simon, Szabó, Varga B., Ambrose, Mucsányi, Jakobi, Jevtoski, Kovács)

Puskás Akadémia-Budapest Honvéd 2-1 (Slagveer 87., Favorov 93. ill. Zsótér 89.)

Kiállítva: Domingues 92.

Aktívan kezdte a mérkőzést a Kispest, Tamás balról, az alapvonalról adott középre, Átrok igazítás nélkül lőtt, kísérletét Markek könnyű szerrel védte. A folytatásban Favorov jobb felsőbe tartó szabadrúgását nagyszerűen tenyerelte szögletre Szappanos. A 25. percben Corbu labdát szerzett a 16-oson belül, majd a hálóba lőtt, de a VAR szabálytalannak ítélte a labdaszerzést, így érvénytelenítették a gólt - a visszajátszások alapján sem derült ki egyértelműen, miért. Szappanos a 46. percben is állt a lábán; Stronati fejesénél mentett nagyot a piros-feketék hálóőre.

A fordulást követően Favorov előtt adódott kecsegtető lehetőség, viszont a az ukrán középpályás célt tévesztett és fölé lőtt. Baluta cselsorozata után kitette a labdát a csereként beállt Zahedi elé, aki ballal, hatalmas erővel tüzelt, de Szappanos nagyot vetődve szögletre ütötte a lövést, igaz, később lest jelzett a játékvezető.

A 83. percben Szolnoki ütött bele kézzel a labdába a 16-oson belül, de nem kapott büntetőt a Kispest. Egy kontra után Gruber indult meg előre nagy lendülettel és vezette a labdát Szappanosra. A fiatal csatár önzetlen volt és a frissen beállt Slagveer elé tálalt, aki könnyen az üres kapuba passzolt (1-0). Zsótér balról erővel lőtt be egy szabadrúgást, amibe beleért egy felcsúti védő, így a labda - a kapust becsapva - kikötött a jobb sarokban (1-1). A 92. percben Domingues lerántott Balutát, amiért megkapta a második sárgáját, így kiállt.

A 93. percben egy szöglet után Favorov elé pattant a labda, aki a kapu torkából a hálóba lőtt (2-1), a Puskás így hiába győzött, nem ért oda a dobogó harmadik fokára, míg a Budapest Honvéd búcsúzott az első osztálytól.

Puskás: Markek - Szolnoki, Golla, Stronati, Brandon - Corbu, Favorov, Plsek (Zahedi 69.), Baluta, Komáromi (Slagveer 86.) - Colley (Levi, a szünetben, Gruber 60.)

(cserék: Tóth, Pécsi, Kiss, Levi, Slagveer, Zahedi, Bartolec, Spandler, Gruber, Posztobányi, Dusinszki, Kern)

Honvéd: Szappanos - Szabó A., Klemenz (Keresztes 75.), Prenga - Eördögh, Gomis, Zsótér, Tamás (Kerezsi 75.) - Kocsis (Domingues 55.), Átrok (Fábiánkovits 75.), Benczenleitner

(cserék: Tujvel, Dúzs, Plakushchenko, Fábiánkovits, Doka, Jonsson, Capan, Cirkovic, Bocskay, Keresztes, Kerezsi, Domingues)

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Vasas FC-MOL Fehérvár FC 0-0

Az első 15 percben Berecz két alkalommal veszélyeztette a fehérváriak kapuját, de egyik lövésé sem okozott nagyobb gondot Kovácsnak. Heister nagy helyzetbe került, azonban lövését Uram bravúrral védte a 15. percben. Hatalmas lehetőség maradt ki a túloldalon is; Ihrig-Farkas lövése után Kovács nagyot védett. Percekkel később ismét a Vasas került helyzetbe, ezúttal Bese mentett önfeláldozóan.

Az első játékrészben a hazaiak kerültek többször helyzetbe annak ellenére, hogy a Fehérvár a bennmaradásért utazott Angyalföldre.

Kevés helyzettel csordogált a második játékrész első fele, aztán Kastrati szögleténél kellett észnél lennie Uramnak; a Vasas hálóőre a léc alól tolta ki a labdát. A félidő további része is akadozva haladt, többször is állt a játék sérülés miatt. A 73. percben aztán Katona távoli lövését vette ölbe Uram.

A Kispest veresége miatt a döntetlen is elég volt ahhoz, hogy a Vidi az NB I-ben maradjon.

Vasas: Uram - Szivacski, Otigba (Iyinbor, a szünetben), Litauszki, Ódor - Hinora, Berecz, Urblík (Sztojka 74.), Szilágyi (Hidi 74.) - Novothny, Ihrig-Farkas (Deutsch 55.)

(cserék: Jova, Bánfalvi, Hidi, Rab, Kapornai, Iyinbor, Sztojka, Cipf, Hegedűs, Deutsch, Zimonyi, Szalai)

Vidi: Kovács - Bese, Csongvai, Stopira, Heister - Flores, Makarenko - Kastrati, Dárdai (Katona 67.), Schön - Kodro

(cserék: Rockov, Dala, Larsen, Nego, Christensen, Pinto, Kojnok, Serafimov, Katona, Pető, Alef, Houri)

Fradi
Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.