Fotó: mlsz.hu

Dibusz: "Ennél többet nem is nagyon remélhettünk" - a válogatott kapusnak már nagyobb célja van, mint az Eb-re kijutás

Dibusz Dénes szerint bárkinek is kell majd Willi Orbánt pótolnia, szép feladat lesz a helyettesítése.
Budai László 2023. október 11., szerda 12:54
Fotó: mlsz.hu
Dibusz Dénes szerint bárkinek is kell majd Willi Orbánt pótolnia, szép feladat lesz a helyettesítése.
Szerző: Budai László 2023. október 11., szerda 12:54
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Lassan közel egy éve a válogatott mindegyik mérkőzésén Dibusz Dénes nevével kezdődik a mieink összeállítása, az ezen időszak alatt lejátszott nyolc találkozón pedig veretlen nemzeti tizenegyünk, amely ötször nyert, háromszor ikszelt. A ferencvárosi kapus szerint nem is "csak" az egyenes ági kijutás, de a csoport megnyerése is kimondott cél már.

- Négy meccs után nagyon jó helyzetben vagyunk, 10 ponttal állunk, ennél többet nem is nagyon remélhettünk, ha reálisan nézzük a helyzetet. Nagyon szép az eddigi teljesítmény, de a java még hátravan, hiszen csak a sorozat félidejénél vagyunk. Láthattuk, hogy voltak már meglepetéseredmények, nekünk is voltak nehéz meccseink. Eddig jól jöttünk ki mindegyik találkozóból, és jó lenne, ha a "második félidőt" is 10 ponttal zárnánk.

A csapat szeme előtt csak az egyenes ági kijutás lebeg, de nem titkolt célunk megnyerni a csoportot, persze kemény mérkőzések várnak még ránk

- nyilatkozta Dibusz az M4 Sportnak a szerbek és litvánok elleni találkozót megelőzően. A szombati összecsapással kapcsolatban elmondta, egyelőre ő sem tudja, hogy Willi Orbán kiesése miatt milyen védőhármas szerepel majd előtte.

- És a többieknél is vannak kérdőjelek, hiszen Szalai Attila az előző válogatott etap óta nem jutott szóhoz a klubjában. Szerencsére Fiola visszatérhetett, Bolla már játszik az új csapatában, míg Botka visszatért a Fradiba, igaz, nem játszott sokat.

Az előttünk álló napok eldöntendő kérdése lehet a kapitány számára, hogy kik legyenek azok a védők, akiknek bizalmat szavaz. Ez mindenkinek jó esély, mert egy poszt megüresedett, amelyet be kell tölteni, ráadásul Willi szintjét a lehető legjobban megközelítve. Ez szép feladat lenne mindenkinek.

Olvastad már?
Rossi: "Az is benne van, hogy kikapunk, de akkor sem történik semmi" - a kapitány már a kezdőből is elárult egy nevet
Marco Rossi szerint a nemzeti tizenegy lassan jobban hasonlít egy klubcsapatra, mint egy válogatottra, ebből pedig nem engedhetünk.
Elolvasom
Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
DVSC
2 kapus érkezett
A DVSC szerződtette Tuska Bálintot és Póser Dánielt.
Ex-Loki
Youga csapatot keres
Amos Youga a francia UNFP FC táborában készül. A korábbi DVSC-középpályás egyike az olyan szerződés nélküli profinak, akik edzőmeccseken bizonyíthatnak a megfigyelőknek, hogy klubot találjanak.
Tovább az összes átigazoláshoz