A svájci válogatott kijutott az észak-amerikai világbajnokságra. Az elmúlt években azonban több olyan játékos is viselte a piros-fehér mezt, akikről már szinte elfelejtődött, hogy valaha Svájcot képviselték, vagy akik ma valamelyik kevéssé ismert klubban szerepelnek.
A sport.ch összeállított egy tizenegy főből álló, ilyen játékosokból álló kezdőcsapatot, amelynek egyik tagja a Ferencváros védője.
A dánból lett svájci, Stefan Gartenmann idén három mérkőzésen is pályára lépett a svájci válogatottban, miután Murat Yakin kapitány hirtelen védőhiányra panaszkodott. Bár a csapat egyetlen meccset sem veszített vele a védelemben, a középhátvéd végül nem kapott meghívót a világbajnoki selejtezőkre, inkább a VfB Stuttgartban játszó Luca Jaquez bizonyíthatott.
Úgy tűnik, Gartenmann svájci karrierje a nemzeti csapatnál már azelőtt véget ért, hogy igazán elkezdődött volna
- fogalmaz a portál.
A 28 éves futballista alapembernek számít az FTC-nél, többször a csapatkapitányi karszalagot is viselhette már klubjában, csak ebben az idényben 16 tétmeccsen játszott a Fradiban.