Fotó: MTI/Illyés Tibor

Chelsea, Juventus vagy Ajax? Több európai sztárklub is figyeli a magyar válogatott csatárt

Hollandiai sajtóhírek szerint három európai élklub is érdeklődik Kovács Bendegúz iránt, miközben az AZ Alkmaar szerződéshosszabbítással próbálja megtartani a 19 éves magyar támadót.
Csakfoci.hu 2026. július 13., hétfő 12:08
Fotó: MTI/Illyés Tibor
Hollandiai sajtóhírek szerint három európai élklub is érdeklődik Kovács Bendegúz iránt, miközben az AZ Alkmaar szerződéshosszabbítással próbálja megtartani a 19 éves magyar támadót.
Szerző: Csakfoci.hu 2026. július 13., hétfő 12:08
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A holland sajtó Gianluca Di Marzióra hivatkozva arról ír, hogy a Chelsea, a Juventus és az Ajax is figyelemmel követi Kovács Bendegúz fejlődését. Egyelőre egyik klub sem tett hivatalos ajánlatot, az érdeklődés azonban valós lehet a magyar játékos iránt.

Kovács klubja, az AZ Alkmaar ugyanakkor szeretné mielőbb lezárni a találgatásokat, ezért szerződéshosszabbítást kínálna a támadónak, de egyelőre még nem született megállapodás a felek között.

Kovács Bendegúz tavaly nyáron éppen az Ajaxtól igazolt az AZ akadémiájára, miután korábban több korosztályos csapatban is szerepelt az amszterdamiaknál. Fejlődése az elmúlt idényben felgyorsult: az U19-es együttestől a szezon második felére már a Jong AZ alapemberévé vált a holland másodosztályban.

A magyar válogatottban is bemutatkozott támadó a 2025/2026-os idényben 14 bajnoki mérkőzésen nyolc gólt szerzett a Jong AZ színeiben, teljesítményével pedig felkeltette több európai topklub figyelmét is.

A beszámoló szerint a Chelsea és a Juventus elsősorban hosszú távú befektetésként tekint rá, míg az Ajax szívesen visszavinné korábbi játékosát. Egyelőre azonban egyik érdeklődő sem lépett hivatalosan, így a következő időszak egyik nagy kérdése az lesz, hogy az AZ meg tudja-e győzni Kovács Bendegúzt a szerződéshosszabbításról.

Pörögnek a hírek az átigazolási piacon, kövesd a csakfoci.hu folyamatosan frissülő átigazolási rovatát, ahol minden fontos információt azonnal megtalálsz - KATTINTS!

Átigazolások
ZTE
Kölcsönadás
Kölcsönszerződéssel a szlovén élvonalbeli NK Nafta Lendava csapatánál tölti a 2026/27-es szezont Divaio Bobson.
Liverpool
Magyar kontingens
A 16 éves Farkas Erik szombaton csatlakozott az U21-es keret edzéséhez. Bátyja, a 19 éves Farkas Erik visszatérése is jó ütemben halad, 2-3 héten aláírhat - ő is az U21-esekhez kerülhet.
Légiósok
Kovács sztárkérői
Hollandiai sajtóhírek szerint három európai élklub is érdeklődik Kovács Bendegúz iránt, miközben az AZ Alkmaar szerződéshosszabbítással próbálja megtartani a 19 éves magyar támadót.
Tovább az összes átigazoláshoz