Fotó: paksifc.hu

Bognár György nem foglalkozik a bajnoki címmel: "Böde a lényeg!"

Bognár György úgy érzi, szinte már zsebben a nemzetközi kupaindulás.
Nyikes Zoltán 2025. április 19., szombat 14:35
Fotó: paksifc.hu
Bognár György úgy érzi, szinte már zsebben a nemzetközi kupaindulás.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. április 19., szombat 14:35

A bajnoki címért harcoló három csapatból kettő, a Paks és a Puskás Akadémia éppen egymással találkozik az NB I 28. fordulójában. A szombati meccs nemcsak az óriási tét miatt lesz emlékezetes, hanem a góllövőlistát holtversenyben vezető Böde Dániel 500. bajnoki fellépéséről is.

A 38 éves csatár Végh Zoltán (570), Kuttor Attila (560), Illés Béla (540) és Szabó György (510) után ötödikként érheti el a félezres határt, paksi színekben ez lehet a 300. meccse, a Ferencvárosban pedig 200 alkalommal lépett pályára.

– Különleges meccs lesz, mert Böde Dani az ötszázadik találkozóján lép pályára. Remélem, a tiszteletére telt ház lesz a stadionunkban– fogalmazott Bognár György a Metropolnak, azóta pedig már hivatalossá is vált, hogy minden jegy elkelt. – Mi szokás szerint a saját játékunkat szeretnénk pályára vinni. Nem foglalkozunk a bajnoki cím megszerzésével, az esélyekkel, mert a szezon előtt nem ez volt a kitűzött cél, hanem a nemzetközi kupaszereplés kiharcolása. Úgy érzem, ezt már teljesítettük, ha csak valami nem látott hullámvölgy vagy formahanyatlás be nem következik. Szombaton tényleg az a lényeg, hogy szeretnénk méltóképpen ünnepelni Böde jubileumi találkozóját!

Olvastad már?
Jön a Böde 500!!! Elképesztő gólok és sztorik az NB I ikonjáról - videók
Böde Dániel eddigi 499 meccsén (299-et játszott a Paks, 200-at pedig a Fradi mezében), megkerülhetetlen tényező lett az NB I-ben és nem csak a termete miatt. Legnagyobb bajnoki góljaival és emlékezetes pillanataival hangolunk a nagy jubileumra.
Elolvasom
Átigazolások
Debrecen
Angolok jönnek, spanyolok mennek
Új tulajdonos érkezhet a DVSC-hez: információink szerint egy angol befektetői csoport veheti át a debreceni futball irányítását. A megállapodás napokon belül megszülethet.
Újpest
Román csapat szemelte ki a védőt
Román sajtóhírek szerint az FCSB szemet vetett André Duartéra, akivel kapcsolatban korábban már visszautasított az Újpest egy rekordközeli ajánlatot és szerződést is hosszabbított vele.
Légiósok
Szalai Attila
A Hoffenheimtől a török Kasimpasában kölcsönben szereplő Szalai Attila menedzsere a Blikknek elmondta, a magyar válogatott hátvéd már a télen, de legkésőbb a nyáron végleg távozik a német csapattól.
Tovább az összes átigazoláshoz