Fotó: www.paksifc.hu

Böde: Az idei felkészülés szinte ajándék volt

Szombaton véget ért a Paks tizenkét napos törökországi edzőtábora. A klub hivatalos honlapja a csapatkapitányt, Böde Dánielt kérte fel arra, hogy értékelje a felkészülési időszakot.
Csakfoci.hu 2026. január 17., szombat 13:18
Fotó: www.paksifc.hu
Szombaton véget ért a Paks tizenkét napos törökországi edzőtábora. A klub hivatalos honlapja a csapatkapitányt, Böde Dánielt kérte fel arra, hogy értékelje a felkészülési időszakot.
Szerző: Csakfoci.hu 2026. január 17., szombat 13:18

A Paks támadója sosem tagadta, nem a januári felkészülés a kedvenc időszaka a szezon során. Arra a kérdésre, mennyire volt számára küzdelmes az idei téli edzőtábor, Böde így válaszolt:
Ez a mostani teljesen ideális volt. Rövid felkészülés, sok edzőmérkőzéssel tarkítva. Amikor hat-nyolc hetes alapozások vannak, és az első két hétben a száraz futások dominálnak, az jóval nehezebb számomra. Ehhez képest ez most szinte ajándék. Őszintén szólva úgy éreztem, ez volt életem leggyorsabb edzőtábora, pedig volt már pár – osztotta meg tapasztalatait a klub honlapján az őszi idényben 5 gólig jutó Böde, és kifejtette, hogy a lerövidült téli felkészülést a bajnokság korai kezdéséhez kellett igazítani. Régebben öt-hat, sőt, akár nyolc hét is volt egy alapozás, ez most teljesen más ritmus. Hogy ehhez mennyire tudtunk alkalmazkodni, és valóban készen állunk-e, az a bajnoki mérkőzéseken fog igazán kiderülni.

A Paks a Fizz Ligában kemény ellenfelek ellen fog rajtolni. Egy felcsúti idegenbeli start után otthon fogadják a Fradit, majd Debrecenbe utaznak. Böde kiemelte, hogy ő jobban szereti idegenben kezdeni a szezonokat.
Papíron, ez egy nehéz rajt. Az első fordulóban, Felcsúton bármi megtörténhet, sok múlik azon, kinek hogyan sikerült a felkészülése, ki mennyire tud felpörögni a kezdésre. Én személy szerint örülök, hogy idegenben kezdünk, mindig jobban szeretek vendégként nekivágni a bajnokságnak. Ha ebből a három mérkőzésből jól tudunk kijönni, akkor egy igazán szép tavasz elé nézhetünk... – adott hangot a reményeinek a jó idénykezdést illetően az interjúját lezárva Böde.

https://www.csakfoci.hu/magyar-foci/acolatse-a-fradiban-folytatja-egy-dolog-dontotte-el-a-klubvaltast

Átigazolások
ZTE
Brazil érkező
ZTE: Újabb fiatal labdarúgó érkezett a Juventude együttesétől.
Szentlőrinc
Visszatérő
Az átigazolási időszak zárásához közeledve újabb igazolási jelentett be a Szentlőrinc: a 21 esztendős Lakatos Márk fél év után tér vissza az FC Ajkától.  
KBSC
3 távozó
A Kazincbarcika bejelentette, hogy Ferencsik Bálint és Kun Olivér fél évig az Ózd-Sajóvölgye csapatához távoznak kölcsönben. Boros Zsombor pedig végleg Mosonmagyaróvár színeiben folytatja.  
Tovább az összes átigazoláshoz