Böde Dániel úgy véli, hogy a Paks nem számít favoritnak a kolozsvári CFR elleni Európa Liga-selejtezőben, míg Osváth Attila szerint a továbbjutás kulcsa a szervezett csapatjátékban és a masszív védekezésben rejlik.
Az M1-nek adott interjújában Böde elmondta, hogy a nemrég megkezdett felkészülés során jelenleg elsősorban a fizikai terhelésen van a hangsúly. Bár szóba került a CFR elleni mérkőzés is, a tapasztalt támadó szerint egyelőre nem foglalkoznak a párharccal. Úgy véli, ha eljön az ideje, akkor is főként a saját játékukra kell koncentrálniuk.
– Rögtön belehúztunk, nem mi vagyunk ennek a párharcnak az esélyesei, de bízom benne, hogy a csapat a jobbik arcát tudja mutatni, és ha nehezen is, de tovább fogunk lépni. Bízom benne, hogy mindenki élvezni fogja, és minél tovább tudunk jutni – mondta a 25-szörös válogatott csatár.
Böde arról is beszélt, hogy korából adódóan már nem bírja úgy a terhelést, mint korábban, ezért számára az egyik legfontosabb cél a szezonkezdet előtt az, hogy sérülés nélkül tudja végigcsinálni a felkészülést.
Osváth idén tavasszal, a török válogatott ellen mutatkozott be a nemzeti csapatban, majd júniusban ismét lehetőséget kapott, amikor 32 percet játszott Azerbajdzsán ellen egy felkészülési mérkőzésen. A válogatott szereplés miatt egy héttel több pihenőt kapott, de elmondása szerint könnyen ment számára a visszarázódás a paksi keretbe.
– Elég régóta itt vagyok már, így mindig könnyű visszarázódni ebbe a közegbe. Az edzések a szokásosak, ugyanúgy készülünk, mint az előző szezonokban. Hátul nagyon stabilnak kell lenni, és mivel az első meccset itthon vívjuk, mindenképp előnyt kell szereznünk a visszavágóra, hogy reális esélyünk legyen a továbbjutásra.
Osváth azt is hozzátette, hogy a tavalyihoz hasonló idényt szeretne maga mögött tudni: legfőbb célja, hogy ismét sikeres szezont zárjon a Pakssal, emellett pedig továbbra is motiválja a válogatottban való szereplés lehetősége.
A Paks EL-selejtezős mérkőzését hazai pályán július 10-én 19 órától rendezik.



