Fotó: mtkbudapest.hu

Az MTK Újpestről is elhozta a három pontot és vezeti az NB I-et

Egy gól az első félidőben, egy gól a másodikban: a kék-fehérek Bognár és Németh találatával győztek az Újpest ellen.
Budai László 2023. szeptember 23., szombat 21:25
Szerző: Budai László 2023. szeptember 23., szombat 21:25

Jól kezdte az MTK az Újpest elleni, idegenbeli bajnokiját, amelynek tétje az volt, hogy a győztes csapat a tabella élére ugorhat. Az 5. percben Antonov tekert remekül Németh elé, aki szépen megcsinálta a cselt, de nagy helyzetben a rövid alsó mellé lőtt.

Nem sokra rá a lila-fehérek is veszélyeztettek: Ljujic középre ívelt labdáját Csoboth nagy helyzetben, nem a legjobban fejelte meg, így Demjén védeni tudott.

A 25. percben megszerezte a vezetést az MTK, miután Németh a remek kiugratás után megtartotta, majd vissza is készítette a labdát, amelyet Bognár gyönyörű mozdulattal helyezett a rövid alsóba (0-1).

A kék-fehérek ráadásul úgy mentek a szünetre egygólos előnnyel, hogy 40 perc alatt kétszer is kényszerűség miatt kellett cserélniük.

A második játékrészt az Újpest kezdte jobban. Előbb Ambrose harcolt meg egy labdáért, majd kiszorított szögből lőtt is, de Demjén védett. Majd Antonov mentett a kapu torkából egy szöglet után. Végül Csoboth lépett ki nagy helyzetben, de a jobbnál is jobb helyzetet akart, így a mellette futó Ljujichoz passzolt, ám ő már túlfutott a labdán, majd a lövését blokkolták.

Gólt viszont ezúttal is a kék-fehérek szereztek: Bognár emelt kiválóan Németh elé, aki ugyan elsőre nem találta el a labdát, de Banai addig-addig bizonytalankodott, amíg az MTK-csatár a kapuba emelt (0-2).

A hajrában még Hall fejelt fölé nagy helyzetben, és Véghnek is nagyot kellett mentenie egy hazai kísérletnél, de az MTK megtartotta kétgólos előnyét, és győzelmével az NB I élére ugrott.