Fotó: honvedfc.hu

Az MLSZ reagált a Honvéd vádjaira

A Honvéd szerdán hivatalos honlapján közölte, hogy a FIFA kizárta a klubot az átigazolásból, mivel Lazar Cirkovic feljelentette a kispestieket. Az NB II-es egyesület megszólította az MLSZ-t, amely most reagált.
Csakfoci.hu 2023. december 14., csütörtök 9:54
Fotó: honvedfc.hu
A Honvéd szerdán hivatalos honlapján közölte, hogy a FIFA kizárta a klubot az átigazolásból, mivel Lazar Cirkovic feljelentette a kispestieket. Az NB II-es egyesület megszólította az MLSZ-t, amely most reagált.
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 14., csütörtök 9:54

A Honvéd közleményében megjegyzi: "Lazar Cirkovic a FIFA-hoz fordult, noha a Budapest Honvéd a Magyar Labdarúgó Szövetségtől kapott kötelező szerződésminta alapján szerződött a védővel és ugyanezen mintában foglalt klauzula alapján mondta fel a megállapodást."  Majd hozzáteszik, hogy megítélésük szerint szükséges lenne összehangolni a MLSZ-től kapott, kötelezően alkalmazandó szerződésmintát a nemzetközi szövetség jogalkalmazási gyakorlatával, hogy elkerülhessék az ehhez hasonló helyzeteket. "Ez utóbbit hivatalos formában is kezdeményezzük a szövetségnél" - jelentett ki a Honvéd.

Az MLSZ honlapunknak reagált a Honvéd közleményének ezen részére:

 "A szerződésminta alkalmazását az UEFA írta elő, melynek tartalmát a klubok a HLSZ-el közösen dolgozták ki és javasolták elfogadásra az MLSZ-nek. Az MLSZ az elmúlt időben kétszer kezdeményezte a szóban forgó pont törlését, de azt a klubok elutasították. 2023 végén az elnökség saját hatáskörében törölte a pontot a szerződésmintából, azaz a Honvéd esetleges levele felesleges. A módosított szabályzat természetesen nyilvános, mely megtalálható az MLSZ honlapján."

Neked ajánljuk
Átigazolások
Ajka
Két játékos távozhat
Az NSO értesülései szerint az Ajka beadta nevezését az NB II következő szezonjára, de Nikola Pantovics és Tajthy Tamás távozhat a klubtól.
Sepsi OSK
Sigér maradhat
A klub elnöke, Diószegi László a Sepsi Rádiónak elmondta, Sigér Dávid a kiesés ellenére maradna a csapatnál.
Kisvárda/Kecskemét
Rutinos középpályás érkezett a Kisvárdához
Nagy Krisztián az NB I-be feljutó Kisvárdához igazolt a Kecskeméttől. A transzfer részeként Czékus Ádám a KTE-hez került - írta a kisvardafc.hu.
Tovább az összes átigazoláshoz