Átigazolási rekordot dönthet a DAC az egyik legjobbja eladásával – sajtóhír

Török sajtóhírek szerint a szlovák élvonalban szereplő DAC 3,5 millió eurós ajánlatot kapott a DAC Vakoun Issouf Bayo játékjogáért.
Csakfoci Admin 2018. december 22., szombat 11:33
Török sajtóhírek szerint a szlovák élvonalban szereplő DAC 3,5 millió eurós ajánlatot kapott a DAC Vakoun Issouf Bayo játékjogáért.
Szerző: Csakfoci Admin 2018. december 22., szombat 11:33

A Fotospor információi szerint a török élvonalban az ötödik helyen telelő Galatasaray 3,5 millió euróért (1,13 milliárd forintért) vásárolná meg a DAC 21 éves elefántcsontparti támadóját, a 18 gólos Vakoun Vakoun Issouf Bayót, ami dunaszerdahelyiek 1904 óta íródó történelmében a legdrágább átigazolása lenne.

A portál megemlíti, hogy a Galata hatmillió euróból szeretné megerősíteni a keretét az átigazolási időszakban, és ennek 58 százalékát Bayo szerződtetése tenné ki.

Bayo idén márciusban igazolt a tunéz első osztályú Étoile Sportive du Saheltől a DAC-hoz, ahol a teljesítményével hamar alapemberré vált Peter Hyballa vezetőedző csapatában. A szezonban eddig 23 tétmeccsen játszott, 18 gólt rúgott, 7 gólpasszt jegyzett, valamint 10 góllal a második a szlovák liga góllövőlistáján.

Átigazolások
Fradi, Újpest
Kovacevic távolodik
A gólerős Franko Kovacevic nem igazán lelkesedik azért, hogy az NB I-be szerződjön - a szlovén forrás egyébként a Fradi és az Újpest mellett a Győri ETO-t is a kérők közé sorolja.
ZTE
Újabb amerikai érdeklődés
Diego Borges iránt az MLS-ben szereplő Sporting Kansas City, Colorado Rapids kettős érdeklődik.
Diósgyőr
Ex-újpesti jöhet
A korábbi újpesti légiós, koszovói válogatott jobbhátvéd, Lirim Kastrati érkezik a várhatóan Iránba igazoló Gera Dániel helyére. A játékos nyár óta szabadon igazolható. (1910.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz