FRISSÍTÉS!
Az eset kapcsán a ZTE FC péntek este közleményben tájékoztatott az incidensről, kiemelték, hogy a DVTK elleni mérkőzés előtt egy szurkoló erőszakosan lépett fel egy másikkal szemben, ezért az esetet követően a bántalmazott szurkoló rendőrségi eljárást kezdeményezett, melynek eredményeként a klub 18 hónapra kitiltotta a vétkes személyt a klub rendezvényeiről. A Zete hangsúlyozta, hogy a biztonság és a kulturált szurkolás érdekében betartatja a stadion rendszabályait, és minden szurkolóra ugyanazok a szabályok vonatkoznak.
Felháborodott hangvételű közleményt adott ki a ZTE vezető szurkolói csoportja, amiben leírják, hogy egységes döntésük alapján nem lesznek jelen a stadionban a Nyíregyháza elleni, hétvégi bajnokin, távolmaradásukkal tüntetnek Végh Gábor tulajdonos ellen.
Az Ultras Zalaegerszeg azután döntött így, hogy egy Diósgyőr elleni hazai mérkőzésen történt lelátói incidens során - amikor is állításuk szerint egy provokátor jelent meg a szektorukban - eljárást indított a rendőrség egy szurkoló ellen, kivételes gyorsasággal pedig a héten már kihallgatást is tartottak. Azt írják, ítélet egyelőre nem született, ennek ellenére a drukker kézhez kapta a tulajdonos saját kezűleg aláírt határozatát, miszerint 18 hónapra kitiltja a szurkolót a ZTE rendezvényeiről.
– A döntéssel véglegesen hadat üzenve annak a maradék kevés szurkolónak, akik a klubunknál folyó cirkuszt is félrerakva mindenhol támogatják csapatunkat, akik életüknek tartják a ZTE-t, nem pedig csak egy biznisznek, pénzbányának, mint végh gábor. Üzenete egyértelmű, szurkolók nem kellenek ide, a játékosokat el tudja adni saját zsebre ahogy eddig is, a pénzt ki tudja talicskázni klubunkból ahogy eddig is – olvasható a közleményben.
Az Ultras Zalaegerszeg hangsúlyozza, a távolmaradásuk nem a csapat ellen irányul, teljes mellszélességgel támogatják őket és ennek meg is fogják találni a módját, hogy a tudtukra adják.
A teljes közlemény a Facebook-posztban olvasható:



