Fotó: MTI/Derencsényi István

A pályán elmaradt a Fradi-fieszta: A felforgatott bajnokcsapat Mezőkövesden is kikapott

Nem sikerült győzelemmel búcsúznia az NB I-es idénytől a bajnok Ferencvárosnak, amely Stefan Drazic 11-esével kapott ki Mezőkövesden, a szezon utolsó meccsén.
Dudás Gábor 2023. május 28., vasárnap 19:22
Szerző: Dudás Gábor 2023. május 28., vasárnap 19:22

Meglehetősen "vegyes" együttessel lépett pályára a bajnokságot már megnyerő Ferencváros Mezőkövesden, többek között két fiatal, Lisztes és Kaján is lehetőséget kapott a kezdőben Sztanyiszlav Csercseszovtól, a kapuban pedig a harmadik számú hálóőr, a 34 éves Szécsi Gergő állt.

Bár a labda többet volt az első játékrészben az FTC-nél, nem volt veszélyesebb a kapura a zöld-fehér együttes, ugyanakkor a játékrész első fele inkább a vendégeké volt. Mercier akár kétszer is vezetést szerezhetett volna, de pontatlan volt, míg a házigazda inkább távoli lövésekkel operált.

A félidő hajrájában aztán a Fradi helyzetet ajándékozott a kiváló formában lévő szerb csatárnak, Stefan Drazicnak, amit góllal büntetett a támadó. Egy ártalmatlan szituációban hibázott Knoester, így Drazic léphetett ki ziccerben. A kapujából kifutó Szécsi elütötte a csatárt, ezért sárga lapot, a Kövesd pedig 11-est kapott - Drazic nem hibázta el a büntetőt (1-0).

Egy elég halványan sikerült Zachariassen-skorpiórúgás is színesítette a szünet utáni időszakot, majd az FTC norvég csapatkapitánya a játékrész közepén már valamivel pontosabb volt, de nem elég pontos, 6 méteres lövése végül elkerülte a jobb alsót. Válaszul Drazic fejelt a léc fölé az ötösről.

A 70. percben Mercier 22 méteres szabadrúgásánál Piscitelli védett nagyot, majd bő tíz perccel később megint volt egy bravúrja az olasznak, ezúttal a csereként beállt Frederiksen helyzeténél.

A 85. percben Drazic végleg lezárhatta volna az összecsapást, de végül Knoester szerelni tudta. A 91. percben Karnitski éles szögből leadott lövésénél volt a helyén Szécsi. A lefújás előtt nem sokkal a VAR-szobában vizsgáltak egy 16-oson belüli Zachariassen-Pillár találkozót, de nem kapott büntetőt a bajnokcsapat.

A Ferencváros így végül 1-0-ra kikapott Mezőkövesden, ezzel zsinórban három vereséggel zárta a szezont, és talán nem a legjobb hangulatban, de a 34. bajnoki címét ünnepelheti majd a szurkolókkal késő este a budapesti MVM Dome-ban.

A Mezőkövesd pedig veretlen maradt és összesen 7 pontot szerzett a Fradi ellen az idényben, ennek köszönhetően végül a 7. helyre fellépve zárta a bajnokságot Kuttor Attila együttese.

OTP Bank Liga, 33. forduló

Mezőkövesd - Ferencváros 1-0 (Drazic 47. - 11-esből)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai, Lukic, Pillár, Filip - Brtan, Babunski (Prudnikov, 85.), Lehoczky (Karnitski, 64.) - Molnár G. (Zahary, 85.), Besirovic, Drazic

FTC: Szécsi G. - Kaján (Auzqui, 79.), Abena, Knoester, Sagal - Esiti (Tóth A., 57.), Gojak, Zachariassen - Owusu (Marquinhos, 57.), Mercier (Frederiksen, 72.), Lisztes

Csercseszov, Dibusz, Deák Bill: Ilyen volt a Fradi bajnokavató bulija - fotók
A bajnok Ferencváros labdarúgói Albert Flórián szobránál, majd az MVM Dome-ban ünnepelték meg csapatuk 34. bajnoki címét és a hivatalos érem-, illetve kupaátadási ceremóniára is sor került vasárnap késő este. Az MTI fotói az eseményről.