A magyar válogatott egyik nagy visszatérője: "Ez mindig a szemem előtt volt"

Szűcs Kornél, a szerb élvonalbeli Vojvodina magyar válogatott labdarúgója örömteli várakozással tér vissza a nemzeti csapatba.
Csakfoci.hu 2026. március 23., hétfő 13:39
Szűcs Kornél, a szerb élvonalbeli Vojvodina magyar válogatott labdarúgója örömteli várakozással tér vissza a nemzeti csapatba.
Szerző: Csakfoci.hu 2026. március 23., hétfő 13:39
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A Vojvodina szombaton sorozatban a harmadik győzelmét aratta a pontvadászatban, saját közönsége előtt 4-1-re győzte le a sereghajtó Napredak együttesét. Ezzel a második helyen áll a tabellán, hátránya 11 pont a listavezető Crvena zvezdával szemben. Az egyszeres válogatott hátvéd a mérkőzés után az M1 aktuális csatornának elmondta: óriási megtiszteltetésnek tartja, hogy behívót kapott Marco Rossi szövetségi kapitánytól a nemzeti csapat keretébe.

Ezért dolgoztam nap mint nap, akkor is, amikor Angliában kevesebb játéklehetőséghez jutottam. Ez mindig a szemem előtt volt, szerintem egy labdarúgó számára az a legnagyobb dolog, ha a hazáját képviselheti

- fogalmazott a 24 éves védő, aki február közepén az angol harmadosztályban szereplő Plymouthból szerződött a vajdasági együtteshez.

Szűcs Kornél 2024 októberében a Bosznia-Hercegovinában 2-0-ra megnyert Nemzetek Ligája-találkozón mutatkozhatott be címeres mezben. Mint mondta, örömteli várakozás van benne a visszatérése kapcsán és próbál majd bizonyítani az edzéseken.

- Ha esetleg kapok lehetőséget, megpróbálok élni vele, de a legfontosabb az, hogy a csapat eredményesen szerepeljen - tekintett előre. A válogatott szombaton Szlovénia, három nappal később pedig Görögország együttesét fogadja a Puskás Arénában felkészülési mérkőzésen. (via MTI)

Olvastad már?
Neked melyik a kedvenc magyar válogatott mezed? - szavazás
A legszebb magyar dresszek a közel- és régmúltból. Neked melyik a kedvenced?
Elolvasom
Átigazolások
Ajka
Új középpályás
Az Ajka bejelentette, hogy leigazolták a Soroksár középpályását, Németh Eriket. A 26 éves labdarúgó egyéves szerződést kötött az ajkaiakkal.
Haladás
Hosszabbítás
Simon Ádámmal hosszabbított a Haladás. A klub vezetőedzője további 3 évre írt alá a zöld-fehéreknél.
Ex-Fradi
Blazic hazaigazolt
Miha Blazic a szlovén élvonalbeli NK Maribor játékosa lett.
Tovább az összes átigazoláshoz