Fotó: dac1904.sk

A Lyon 10 millió eurót is adott érte, játszott a Barca ellen a BL-ben, most Dunaszerdahelyre igazolt a válogatott játékos - hivatalos

A spanyol és francia élvonalbeli tapasztalatokkal is rendelkező szenegáli válogatott Pape Cheikh az idény végéig szóló szerződést írt alá, opcióval.
Budai László 2024. március 6., szerda 14:20
Fotó: dac1904.sk
A spanyol és francia élvonalbeli tapasztalatokkal is rendelkező szenegáli válogatott Pape Cheikh az idény végéig szóló szerződést írt alá, opcióval.
Szerző: Budai László 2024. március 6., szerda 14:20

Pape Cheikh Diop lett a DAC játékoskeretének legújabb tagja - jelentette be hivatalos honlapján a klub. A tapasztalt, 26 éves középpályás a szezon végéig szóló kontraktust írt alá, amely további kétévnyi opciót is tartalmaz. A futballista szabadügynökként érkezik, akik számára március 15-ig lehetséges az átigazolás.

Pape Cheikh Diop Gueye Szenegálban született, de édesapja hazájában, Spanyolországban nőtt fel. A pályafutása kezdetén olyan kisebb klubokban futballozott, mint a CI Amistad vagy az Atlético Coruña Montañeros, majd 2013 elején a Celta Vigo akadémiájára került. Az ifjúsági korosztályos válogatottakban Spanyolországot képviselte, az U19-es csapattal 2015 nyarán Európa-bajnok lett. A torna idején mindössze 17 éves volt, ám öt mérkőzésből négyen is pályára lépett. A felnőttek között Szenegálra esett a választása, 2020-ban és 2021-ben három találkozón viselte az afrikai ország mezét.

2017 augusztusában 10 millió euróért az Olympique Lyon vásárolta meg a játékjogát. Az elkövetkező öt esztendő során vendégjátékok keretében a spanyol Celta és a francia Dijon csapatánál is megfordult. 2022 nyarán a görög Arisz Szalonikihez távozott, 2023 tavaszát az Elchénél töltötte (a La Ligában két meccsen 35 percet kapott), ősszel pedig Katarban volt, ahol azonban adminisztratív okok miatt végül nem léphetett pályára.

A spanyol, francia és a görög élvonalban összesen csaknem száz találkozót abszolvált, a 2018/19-es szezonban a Lyon színeiben a Bajnokok Ligájában szerepelhetett, többek között a Manchester City vagy a Barcelona ellen is lehetőséget kapott.

Olvastad már?
Fradi: Messi és Suárez mellé vinnék a zöld-fehérek egyik legjobbját - sajtóhír
Izraeli sajtóhírek szerint David Beckham csapata, a Lionel Messit is foglalkoztató Inter Miami csapna le Mohammed Abu Fanira.
Elolvasom
Átigazolások
Bartosz Grzelak
Lengyel lehetőség
"Évek óta kapcsolatban állok lengyel klubokkal. Eddig nem lett belőle semmi. A gyökereim miatt az az álmom, hogy egyszer Lengyelországban dolgozzak" - mondta Bartosz Grzelak a TVP Sportsnak.
Újpest
Fehér Csaba az UP élén
A klub korábbi bajnok labdarúgója, Fehér Csaba veheti át az utánpótlás irányítását a lila-fehéreknél.
Videoton
Pető hosszabbított
A Videoton vezetőedzője, Pető Tamás 2028-ig hosszabbította meg szerződését a klubbal.
Tovább az összes átigazoláshoz