fotó: MTI/Hegedüs Róbert

"A Fradinál egy kicsit üres a kassza" - kitálalt a távozásáról a korábbi alapember

Stefan Gartenmannt váratlanul érte, hogy távoznia kellett a Ferencvárostól. Elmondása szerint jól haladtak a szerződéshosszabbításáról szóló tárgyalások, ám a választások után minden megváltozott - állítja.
Csakfoci.hu 2026. június 16., kedd 14:10
fotó: MTI/Hegedüs Róbert
Stefan Gartenmannt váratlanul érte, hogy távoznia kellett a Ferencvárostól. Elmondása szerint jól haladtak a szerződéshosszabbításáról szóló tárgyalások, ám a választások után minden megváltozott - állítja.
Szerző: Csakfoci.hu 2026. június 16., kedd 14:10
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az FTC svájci válogatott belső védője, a nyáron a csapattól távozó Stefan Gartenmann nyílt őszinteséggel vallott távozásáról a dán bold.dk-nak. A 29 éves labdarúgónak a most zárult idény végén lejárt a szerződése, így két év után távozott a fővárosi klubtól. Most elárulta, hogy szívesen maradt volna a Ferencvárosnál és egészen az országgyűlési választásokig úgy nézett ki, Budapesten is folytathatja, ám utána megváltozott a helyzet.

"Jól haladtak a tárgyalások, és azt a visszajelzést kaptam, hogy szeretnének hosszabbítani velem. Aztán jött ez az egész választási történet Orbán Viktorral, a futball pedig szorosan összefügg azzal, ami politikai szinten történik" – mondta Gartenmann a Boldnak.

Ez komoly bevételkiesést jelenthet a kluboknak, ezért a Ferencvárosnak számos területen takarékoskodnia kell. Korábban úgy gondolták, hogy lesz pénz egy új szerződésre, de végül kiderült, hogy ez nem lehetséges. Szóval azt hiszem, jelenleg egy kicsit üres a kassza. Én is azok közé tartoztam, akik nem kaptak új kontraktust. De szerintem nem is nagyon volt olyan játékos, akivel hosszabbítottak volna.

A háromszoros svájci válogatott védő ugyanakkor azt is megjegyezte, hogy már korábban számolt azzal, hogy a szezon végén távozhat Budapestről, ezért már idő előtt elkezdett más lehetőségek után nézni.

"Megkedveltem a külföldi létet. Rengeteget adott nekem, hogy kiléptem a dán futballközegből, ahol már kialakult rólam egy bizonyos kép. Mindig is az volt az álmom, hogy Olaszországban futballozzak. Többször közel voltam hozzá, de eddig nem sikerült, ezért már nem is merek túl sokat remélni" - árulta el Gartenmann, akinek egyelőre nincs meg az új csapata. Végül összegezte az FTC-nél eltöltött időszakát is.

A Fradi nagyobb klub, mint ahogy azt az ember elsőre hinné. Ismered a nevét és a történelmét, de amíg nem vagy Magyarországon, addig szerintem nem is igazán érted meg, hogy mekkora.

"Rengeteg nagyszerű európai meccsünk volt, és nemzetközi szinten is nagyon jól szerepeltünk. Egyértelműen karrierem legjobb futballját játszottam. Szóval nagyjából csak pozitívumokat tudok mondani az ottlétemről."

Végül 59 mérkőzés jutott Gartenmannak a Ferencvárosnál, ezeken 5 gólt szerzett és kiosztott 1 gólpasszt is. Első idényében bajnok lett a klubbal, míg az utolsó szezonjában megnyerte a MOL Magyar Kupát a csapattal. A mögöttünk hagyott szezonban azonban sérülése miatt november elejétől fogva nem játszhatott.

Olvastad már?
Berendelték az NB I-es klubokat a minisztériumba - részletek
Információink szerint megkezdődtek az egyeztetések az élvonalbeli akadémiák következő évi finanszírozásáról.
Elolvasom
Átigazolások
Légiósok
Kovács Dániel Cipruson
A ciprusi másodosztályt megnyerő, így az élvonalban induló Nea Salamina a hivatalos honlapján jelentette be, hogy 1+1 évre szóló megállapodást kötött Kovács Dániellel.
Budafok
Stábcsere
Távozik Nikházi Márk vezetőedző, Göblyös Dávid erőnléti edző, valamint Vezér Ádám kapusedző. Az NB II-ből kiesett BMTE új vezetőedzője Lázok János, asszisztensedzője pedig Pál András lett.
Szeged
Az első igazolás
Szerződtették az előző éveket Békéscsabán alapemberként töltő Mikló Rolandot, aki 197 NB II-es meccs tapasztalatával érkezik.
Tovább az összes átigazoláshoz