Mint ismeretes, a múlt héten, nagy meglepetésre az Újpest ellen szerezte meg története első NB I-es győzelmét az újonc Kazincbarcika. Mindez még mélyebb gödörbe taszította a fővárosi lila-fehéreket, akik az előző héten a másodosztályú Kecskemét ellen kiestek a Magyar Kupából, az NB I-ben pedig két győzelemmel mindössze a 7. helyen állnak 7 fordulót követően - noha a szezont megelőzően a dobogó és a nemzetközi kupaszereplés elérése volt a cél.
Nem meglepő módon a szurkolók is felkérdezték már a csapatot a pocsékul sikerült meccsek után, sőt, a hét közben egy edzésre is ellátogattak, ahol a szakmai stáb és a csapat mellett Ratatics Péter elnökkel is elbeszélgettek.
A külföldi Újpest-edzők közül egyelőre a legrosszabb mérleggel rendelkező Damir Krznar az eredmények megfelelő fontos döntést hozott, és öt helyen is lecserélte a múlt heti kezdőcsapatot, többek között Fiola, Gergényi és Tamás Krisztián is bekerült az együttesbe a Nyíregyháza elleni péntek esti bajnokira. A változtatások okairól a horvát tréner beszélt az M4 Sportnak.
A változások oka részben sérülésekben, de taktikai döntésekben vagy teljesítményben keresendő, közben természetesen igazodunk az ellenfél felállásához is, de mindenképpen a célunk egy ütőképes kezdő 11-et a pályára küldeni. Elsőként szembe kellett nézni a problémáinkkal, ezeket azonban magunk mögött kell hagyni, és csak előre szabad tekinteni, ezt is tesszük.
Alig várjuk a mai találkozót, és megteszünk mindent, hogy megvalósítsuk az elképzeléseinket. Sok jó egyéni kvalitás, egyéni képesség van a csapatban, ahogy az ellenfélnél is, ma abszolút csapatmunkára van szükség, mindenkinek nagyon koncentráltan kell játszania, mindenkinek bele kell tennie a magáét, hozzá kell járulnia az elvárt jó teljesítményhez - mondta Krznar a találkozót megelőzően.
Hat hiányzó a liláknál
Közben az Újpest hivatalos honlapja is beszámolt arról, hogy nehezített körülmények között készült az együttes a Szpari ellen, és hat hiányzóval vágnak neki a 8. fordulónak. Bese Barnabás (talp) és a középpályán Tom Lacoux (lábujj) még mindig nem tudják vállalni a játékot, rajtuk kívül pedig Arijan Ademi (váll), Milan Tucic (comb), Dombó Dávid (comb) és Fran Brodic (lágyék) ugyancsak sérülés miatt nem került ma a keretbe.



