Fotó: facebook.com/DVTK1910

A DVTK edzője: "Csúnya arcunkat mutattuk", El Maestro a sima Loki-siker ellenére sem könnyebbült meg - értékelések

Az NB I 26. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Csakfoci.hu 2025. április 5., szombat 22:33
Fotó: facebook.com/DVTK1910
Az NB I 26. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. április 5., szombat 22:33
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Debrecen-Diósgyőr 4-1

Bővebben a mérkőzésről itt!

Nestor El Maestro (DVSC): - Ez a legjobb eredményünk a szezonban, és úgy gondolom, hogy a legjobb teljesítményünk is. Nagyon jó egyéni teljesítményeket láthattunk a pályán, mindenki jól játszott, de kollektívan jók voltunk. Boldog vagyok, hogy újra a saját kezünkben van a sorsunk, nem kell nézni azt, mit játszanak az ellenfeleink, hanem újra mi irányítjuk a sorsunkat. Ugyanígy kell folytatnunk a jövőben is, reméljük ez elég lesz. Nem könnyebbültem meg, hisz még mindig a veszélyzónában vagyunk, de egy kicsit sikerült előrébb léptünk, és ez természetesen jó érzés - fogalmazott a tréner, hozzátéve, hogy büszke volt a játékosokra, és megköszönte nekik, hogy szinte mindent tökéletesen megvalósítottak a pályán.

Vladas Dambrauskas (DVTK): - Gratulálok a Debrecennek, abszolút megérdemelten nyertek. Elnézést kérek a szurkolóinktól, illetve mindenkitől, aki a Diósgyőrnek szorított. Ma minden rosszul ment, főleg ahhoz képest, ahogy múlt héten a Ferencváros ellen játszottunk. Csúnya arcunkat mutattuk, semmi nem sikerült. Az első félidőben ugyan kaptunk egy ajándékot az ellenféltől, de a folytatásban mintha a pályán se lettünk volna. Hiába szereztünk vezetést, az első félidő rosszabb volt, mint a második. Mondhatnék kifogásokat, voltak problémáink, nem a legjobb kezdőcsapatunkkal tudtunk felállni, de nem szeretnék erre hivatkozni. Az a feladatunk, hogy a holnapi edzés előtt kielemezzük, ami történt, utána jöhet a folytatás. (M4 Sport/dvsc.hu)

Paks-Nyíregyháza 2-0

Bővebben a mérkőzésről itt!

Olvastad már?
NB I: Bognár György legyőzte, majd keményen megküldte a Nyíregyházát
Bognár György odaszólt a Nyíregyházának, miután a Paks 2-0-ra győzött a Szpari ellen.
Elolvasom

Tímár Krisztián (Szpari): - Az első félidőben gyámoltalanul játszottunk, változtatnunk is kellett a játékrendszerünkön. A második félidőben már voltak helyzeteink, de szinte a kapus szájából sem tudtunk betalálni. Sokat lendített volna a csapaton, ha megtörik a gólképtelenség, de volt olyan mérkőzés, melyen ennél is passzívabbak voltunk. A Fehérvár elleni mérkőzés hatpontos lesz, ami egy utolsó szalmaszál, hogy kapaszkodjunk. (M4 Sport)

Kecskemét-ETO 1-1

Bővebben a mérkőzésről itt!

Gera Zoltán (KTE): Természetesen nagyon csalódottak vagyunk, mert jól játszottunk, rengeteg helyzetet kialakítottunk. Előbb kellett volna gólt szereznünk. Végül egy megnyert meccset hoztunk döntetlenre. Sajnálom a játékosaimat, mert nagyon komolyan megdolgoztak a sikerért. A folytatásban is csak magunkkal kell foglalkoznunk, ha a hátralévő fordulókban is így futballozunk, fogunk még mérkőzéseket nyerni. Az lenne a legrosszabb, ha feladnánk, de ez nem fog megtörténni, az utolsó pillanatig kitartunk. Sajnos a futball ilyen, el kell fogadnunk az eredményt, fel kell dolgozni a kudarcokat és a jövő héten ismét helyt kell állni. (kecskemetite.hu)

Borbély Balázs (ETO):Nem volt szemet gyönyörködtető meccs. Az első félidő elég taktikus volt. A Kecskemét tudatosan játszott, próbált visszahúzódni, nem adott területet. Erőltették, hogy a jobb oldalon vezessük támadásainkat. Az első játékrész második fele már jobb volt, a szünetben is azt kértem a játékosaimtól, hogy ezt folytassuk. A fordulást követően viszont erős ellenszélben kellett játszanunk és a száraz, lassú pálya sem kedvezett nekünk. Sok egyéni teljesítmény elmaradt attól, amihez tavasszal hozzászokhattunk. A döntetlen igazságos végeredmény. (kecskemetite.hu)

A Fizz Liga állása:
# Csapat LM Gy D V Gk P
1. ETO FC 33 20 9 4 35 69
2. FERENCVÁROSI TC 33 21 5 7 36 68
3. PAKSI FC 33 15 8 10 17 53
4. DVSC 33 14 11 8 10 53
5. ZTE FC 33 13 9 11 6 48
6. PUSKÁS AKADÉMIA FC 33 13 7 13 0 46
7. ÚJPEST FC 33 11 7 15 -9 40
8. KISVÁRDA MASTER GOOD 33 11 7 15 -13 40
9. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 33 10 10 13 -10 40
10. MTK BUDAPEST 33 9 11 13 -7 38
11. DVTK 33 6 10 17 -26 28
12. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 33 6 4 23 -39 22

Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
DAC
Új sportigazgató
A már eddig is a DAC-nál dolgozó belga Jan-Pieter Martens veszi át a sportigazgatói pozíciót az új szezontól.
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Tovább az összes átigazoláshoz