Fotó: fr.de

A Bundesligában még 0 perces Lisztes jövője a téma a németeknél: "Gyorsan rájött, mekkora ugrás számára egy topliga" - ez várhat rá a télen

Németországban azt írják, a következő hetekben ismét alaposan kielemzik, hogy lenne-e értelme egy téli kölcsönadásnak Lisztes Krisztián esetében.
Nyikes Zoltán 2024. október 19., szombat 9:36
Fotó: fr.de
Németországban azt írják, a következő hetekben ismét alaposan kielemzik, hogy lenne-e értelme egy téli kölcsönadásnak Lisztes Krisztián esetében.
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. október 19., szombat 9:36

Az U21-es magyar válogatott támadó, Lisztes Krisztián jövőjével foglalkozik a Frankfurter Rundschau, miután a Ferencvárostól távozó játékos a most futó idényben egyelőre még nem tudott bemutatkozik az Eintracht Frankfurt első csapatában, míg a negyedosztályú tartalékok között három mérkőzésen egy gólpasszt tudott eddig felmutatni.

– Ez a türelem próbája minden fél számára. A felkészülés során Lisztes gyorsan rájött, hogy mekkora ugrás számára egy európai topliga. A dinamizmus, a passzolás, a kreativitás és a befejezések terén mutatott kvalitásai hamar megmutatkoztak, és ugyan 19 éves létére már most is nagyon jó fizikummal rendelkezik, ám eddig hiányzott belőle a Bundesligához szükséges intenzitás – írja a portál Lisztesről, aki az elmúlt hetekben sérülés miatt nem állt a tartalékok rendelkezésére.

A cikk hozzáteszi, a most futó szezonban több olyan tényező is hátráltatta Lisztest, ami miatt fizikailag nem volt a topon és ez a teljesítményére is hatással volt, az Eintracht azonban továbbra is meg van győződve a játékos értékeiről.

Lisztes továbbra is a Bundesliga-kerettel fog edzeni, de az U21-eseknél fog játszani, és amennyiben felzárkózik, illetve megtalálja a ritmusát, akkor a hesseniek nagy értéke lehet. De addig még keményen kell dolgoznia. A fussball.news információi szerint mindkét fél alaposan kielemzi a következő hetekben, hogy van-e értelme egy téli kölcsönadásnak.

Ez a kitérő már a korábbiakban is megadta a lökést néhány frankfurti játékos karrierjének, de Lisztes a következő két hónapban még bizonyíthat az Eintrachtnál – zárul a cikk.

Olvastad már?
Légiósok: Magyar gól a Hertha-stadionban, de nem egy Dárdaitól - videó
Szabó Levente betalált a Hertha ellen, de a Dárdaiakkal felálló német fővárosi csapat így is begyűjtötte a három pontot.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Diósgyőr
Ismet légiós az orvosin
Sikerrel zárultak a tárgyalások a DVTK és a ZTE között a zalaiak támadója, Yohan Croizet ügyében, és a 33 éves francia már orvosi vizsgálaton is járt a miskolciaknál. (Nemzeti Sport)
Nyíregyháza
Belső védőt igazoltak
Hivatalos honlapján jelentette be az NB I-ben szereplő Nyíregyháza, hogy 1+1 éves szerződést kötött az ETO korábbi csapatkapitányával, Eneo Bitrivel.
Fradi
Kajánt kölcsönadták
Az FTC bejelentette, hogy a most futó szezonra kölcsönadta Kaján Norbertet a román élvonalbeli Csíkszeredának.
Tovább az összes átigazoláshoz