Fotó: facebook.com/kisvardafc

5 találat 104 perc alatt: A korai bombagól után fordított az Újpest, és győzött a sokat hibázó Kisvárda ellen - videó

Az Újpest 3-2-re győzött a Kisvárda ellen az NB I 6. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.
Póczik Dávid 2023. szeptember 1., péntek 22:06
Szerző: Póczik Dávid 2023. szeptember 1., péntek 22:06

Az ötödik percben Kiss szögletét Csoboth csúsztatta tovább a rövid oldalon, azonban a hosszú kapufánál egy újpesti sem érkezett a labdára. A túloldalon Mesanovic szépségdíjas góljával szerezte meg a vezetést a Kisvárda: Navrátíl passzolt a gólszerzőhöz, aki fordulásból, a 16-os vonaláról bombázott a bal felsőbe (0-1).

Ambrose került ziccerbe a 18. percben, ám a hét méterről leadott lövésébe beleléptek a várdai védők. Szűk tíz perccel később Spasic 20 méterre a kisvárdai kaputól veszített labdát, amire Csoboth lecsapott, majd sarokkal Ljujic elé továbbított, aki a kapusra vezette a labdát, majd ballal, higgadtan a bal alsó sarokba lőtt (1-1). Kiss visszakészítése után a gólszerző Ljujic tüzelt fölé messziről a 40. percben. Négy perccel később Ambrose játszotta tisztára magát, majd 17-ről lőtt, Petkovic a helyén volt, szögletre ütötte a jobb sarokba tartó lövést, lezárva ezzel az első félidő helyzeteinek sorát.

A fordulást követően Kastrati ívelt a 16-oson belülre, ahol Ambrose érkezett, és hat méterről a kisvárdai kapuba lőtt, ezzel megfordította a meccset az Újpest (2-1). A 60. perc elején a csereként beállt Balogh harcolt meg egy labdáért, majd Makowskihez passzolt, akit Fehér szerelt a 16-oson belül. Az esetet a VAR percekig nézte, azonban végül nem ítéltek büntetőt.

A 73. percben Jovicic fejesgóljával egyenlítettek a vendégek (2-2), de aztán a 81. percben Tajti szöglete után Petkovic csúnyán alászaladt a labdának, ami Ambrose testéről Mörschel elé pattant, ő pedig közelről a kapuba kotorta a labdát (3-2). A 90. perc után a játékvezető 14(!) percet hosszabbított, több gól azonban már nem született, az Újpest az élre ugrott, míg a Várda maradt a 10. helyen.

NB I, 6. forduló

Újpest-Kisvárda 3-2 (Ljujic 27., Ambrose 53., Mörschel 81. ill. Mesanovic 6., Jovicic 73.)

Újpest: Banai - Kastrati, Antzoulas, Fehér (Hall, 69.) Tamás - Onovo, Ljujic - Kiss (Ganea, 69.), Mörschel, Csoboth (Pauljeivc, 90.) - Ambrose (Mack, 90.)

(cserék: Nikolic, Pauljevic, Ganea, Hall, Jevtoski, Kuusk, Mack, Mucsányi, Simon, Tajti, Tóth, Varga)

Kisvárda: Petkovic - Jovicic, Kovacic, Széles - Cipetic, Lucas (Melnyik, a szünetben), Makowski (Vida, 85.), Ötvös, Navrátil (Camaj, 58.) - Mesanovic (Körmendi, 95.), Spasic (Balogh, 58.)

(cserék: Kovács, Alic, Balogh, Camaj, Czékus, Ilievski, Körmendi, Lippai, Melnyik, Szőr, Vida)

0-1

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

M4 Sport (@m4sportofficial) által megosztott bejegyzés

1-1

Hertha BSC
Dárdai Pál
Hivatalossá vált, hogy Dárdai Pál ismét távozik a Hertha vezetőedzői posztjáról, de más szerepkörben marad az egyesületnél, mert életre szóló klubtagságot kapott.
Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.