Fotó: MTK Budapest

3/3: Az MTK megint legyőzte és ezzel utolérte a Debrecent - videó

A kék-fehérek Kosznovszky és Horváth Artúr góljával kerültek előnybe, a Loki Bárány révén csak szépíteni tudott.
Budai László 2024. április 6., szombat 21:26
Szerző: Budai László 2024. április 6., szombat 21:26

Két olyan együttes találkozott egymással a DVSC-MTK szombat esti bajnokin, amelyek nem kaptak ki az előző három fordulóban - ráadásul a tabellán is igen közel foglalnak helyet egymáshoz, a hajdúságiak a negyedikek, a kék-fehérek a hatodikak.

Az első helyzeteket a debreceniek alakították ki: Ferenczi szöglet utáni kapáslövése mellé ment, akárcsak Bárány közeli fejese, míg Domingues ballábas kísérletét Demjén védte.

Aztán az MTK is veszélyeztetett és szép lassan teljesen átvette az irányítást. A Hej szép emelése utáni Bognár-lövés még kicsit mellé ment, a következő akcióból azonban már gólt szereztek a vendégek: Bognár passzolt előre Némethnek, aki azonnal és pontosan visszakészített, Kosznovszky pedig futtából a jobb alsóba simította a labdát (1-0).

A következő nagyobb lehetőségek is az MTK előtt adódtak. Antonov lőtt 22-ről, az erős és jó irányba menő lövésbe Ojediran tette bele a fejét, a kísérlet így is veszélyes lett és csak kevéssel kerülte el a bal felsőt.

Majd Hej jobbról leadott kísérlete került az oldalhálóba, ezután pedig Kata próbálkozott 23-ról, a léc alá tartó kísérletet Megyeri óriási bravúrral szedte ki.

A játékrész utolsó helyzeténél Németh forgatta meg nagyon Lagatort, majd a jobb sarok felé lőtt, Dreskovic nagyot mentve blokkolt.

A félidő elején gyorsan növelte előnyét az MTK: Horváth A. szerzett szépen labdát, amely Bognárhoz került, aki lövés helyett a passzt választotta, Horváth A. pedig 14 méterről, magabiztosan a bal sarokba lőtt (0-2).

Blagojevic hármat is változtatott a kapott gól után: Manrique, Vajda és Domingues helyére Loncar, Bódi, valamint Szuhodovszki állt.

Nem feltétlen emiatt, de a Loki szinte rögtön szépített: Ojediran egy labdaszerzés után tökéletesen indította a kiugró Bárányt, aki a kijövő Demjén lábai között lőtt a hálóba (2-1).

Nem kellett sok a gyors MTK-válaszra: Bognár ismét remek labdát adott Horváthnak, aki 12 méterről, balról lőtt, Dreskovic azonban az utolsó pillanatban becsúszva nagyot mentett.

A Loki a 69. percben közel járt az egyenlítéshez: Bódi bal oldali szöglete után Lagator fejelt a jobb kapufára, a kipattanót Dreskovic tette kapura, de Kosznovszky mentett.

Az utolsó percekben néhány kakaskodás is színesítette a meccset, majd Bárány 15-ről, balról leadott lövését védte vetődve Demjén, aki pár percre rá a Loki-csatár fejesét is fogta.

Az eredmény azonban már nem változott, az MTK így ebben a szezonban harmadik alkalommal is legyőzte a Lokit, és pontszámban utolérte a tabellán.