Fotó: as.com

Lehet, hogy mégis Xavi marad a Barcelona edzője, a Liverpool kiszemelte Salah utódját - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Póczik Dávid 2024. március 30., szombat 22:49
Szerző: Póczik Dávid 2024. március 30., szombat 22:49

ANGLIA

Premier League: Hétgólos dráma a PL-ben, Kerkezék fontos győzelmet arattak – eredmények, videók

A Manchester United 1-1-es döntetlent ért el a végig fölényben játszó Brentford otthonában az angol labdarúgó-bajnokság harmincadik fordulójának szombati játéknapján. A brentfordi találkozó első félidejében a két kapufáig jutó hazaiak végig irányítottak, de gólt nem tudtak szerezni. A második játékrészben ugyan a manchesteriek is alakítottak ki helyzeteket, de továbbra is a Brentford futballozott veszélyesebben, két újabb kapufája, valamint egy lesgólja ellenére azonban úgy tűnt, végül pont nélkül marad, mert a 96. percben a csereként beállt Mason Mount megszerezte a vezetést a vendégeknek. Három perccel később aztán Kristoffer Ajer egyenlített, így egy pontot otthon tartott a Brentford. A Bajnokok Ligája-indulásért küzdő Aston Villa hazai pályán magabiztosan győzte le a Wolverhamptont.

Premier League, 30. forduló

Aston Villa-Wolverhampton Wanderers 2-0 (Diaby 36., Konsa 65.)
Brentford-Manchester United 1-1 (Ajer 99., ill. Mount 96.)

Liverpool: Van Dijk megint Szoboszlait piszkálta az edzésen, látni kell a magyar játékos reakcióját - videó

Everton: A 22 éves belga középpályást, Amadou Onanát jelentős összegért adják el a nyáron, ha és amennyiben a klub kiesik a Premier League-ből. (Football Insider)

Tottenham: A Tottenham azt tervezi, hogy a nyáron szerződéshosszabbítási ajánlatot kínál a 28 éves dán középpályásnak, Pierre-Emile Hojbjergnek. (Football Insider)

SPANYOLORSZÁG

La Liga: A második helyen álló Barcelona 66 percet emberelőnyben játszva 1-0-ra nyert vendége, a Las Palmas ellen a spanyol labdarúgó élvonal 30. fordulójának szombati játéknapján. A vendégektől a 24. percben Alvaro Vallest állították ki, a katalánok azonban így is csak két kaput eltaláló lövésig jutottak.

La Liga, 30. forduló:

Getafe-Sevilla 0-1 (S. Ramos 5.)
Almería-Osasuna 0-3 (Arnaiz 2., Budimir 9., Munoz 61.)
Valencia-Real Mallorca 0-0
FC Barcelona-Las Palmas 1-0 (Raphinha 59.) Kiállítva: Alvaro Valles 24. - Las Palmas

Barcelona: Fabrizio Romano azt írja, a Barcelona megerősítette, hogy megpróbálják meggyőzni Xavit, hogy hosszú távon maradjon a klub vezetőedzője. Mint ismert, a korábbi kiváló középpályás még január végén, a Villarreal elleni 5-3-as vereséget követően jelentette be, hogy a szezon végén távozik, most azonban úgy tűnik, hogy Joan Laporta elnök mégis megpróbálja őt meggyőzni a maradásról.

A Barcelona nehezen tudná megtartani a Manchester Citytől kölcsönben szereplő 29 éves portugál hátvédet, Joao Cancelót. A spanyol óriás ugyanis csak egy újabb kölcsönszerződést engedhet meg magának, de a City szeretné eladni a játékost, aki iránt a szaúdi Al-Hilal is érdeklődik. (Sport)

A Barcelona elküldte Pau Cubarsinak az új szerződési ajánlatát. A fiatal középhátvédnek hosszú távú kontraktust ajánlottak fizetésemeléssel, kivásárlási ára 1 milliárd euró lesz.

Real Madrid: A Real Madrid figyelemmel kíséri a Liverpool és az angol válogatott jobbhátvéd, Trent Alexander-Arnold helyzetét, mivel a 25 éves játékos szerződésének utolsó 12 hónapjához közeledik. (90min)

Luka Modric szerződése a nyáron lejár a Real Madridnál, de Carlo Ancelotti edző elárulta, hogy a vezetőség még nem döntött a játékos jövőjéről.

– Mindenki a következő szezonról beszél, mi azonban nem. Luka erre a szezonra koncentrál, és arra, amit mi szeretnénk csinálni, azaz jól befejezni a szezont. Az egyének és a klub jövőjéről majd akkor döntünk, amikor vége a szezonnak, mert van rá időnk. Nem hiszem, hogy bárkit is érdekel, hogy most a jövőről beszéljünk – mondta az olasz szakember. (Goal)

OLASZORSZÁG

Serie A: Az utolsó perc lett a Juventus végzete

A második helyen álló AC Milan 2-1-re nyert a Konferencia-ligában negyeddöntős Fiorentina otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság harmincadik fordulójának szombati játéknapján. A vendégfölényt hozó, de gól nélküli első félidőt követően a második játékrészben hat perc alatt három találatot is láthatott az Artemio Franchi stadion közönsége, örülni azonban a vendégdrukkereknek volt több oka, ugyanis a milánóiak voltak kétszer is eredményesek. Mivel a folytatásban már nem változott az eredmény, az immáron öt bajnoki óta veretlen Milan sorozatban negyedik sikerét aratta, de hátránya még így is 11 pont a városi rivális, vasárnap pályára lépő, éllovas Internazionaléhoz képest.

Serie A, 30. forduló

Fiorentina-AC Milan 1-2 (Duncan 50., ill. Loftus-Cheek 47., Leao 53.)

Fiorentina: Az Inter és az Arsenal is kiszemelte az olasz-nigériai kettős állampolgárságú jobbhátvédet, Michael Kayodét. A 19 éves játékos a 2023-as U19-es Eb-n hívta fel magára a figyelmet, amikor a döntőben győztes gólt lőtt Portugália ellen. (Gazzetta)

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: Amikor már sokan azt hitték, meglesz a Leverkusen első veresége, jött egy újabb parádés hajrá

A Bayern hazai pályán kapott pofont a német klasszikuson – eredmények, videók

Dortmund: A klub élére az a Graham Potter az egyik jelölt, akit egy éve menesztették a Chelsea csapatától. (HITC)

Frankfurt: A Liverpool érdeklődik az Eintracht Frankfurt egyiptomi szélsője, a 25 éves Omar Marmoush iránt, amennyiben válogatott csapattársa, a 31 éves Mohamed Salah a nyáron elhagyja az Anfieldet. (Mundo Deportivo)

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.