A Real 19 éve nem kapott ilyen pofont, a PSG szabadíthatja meg végül az MU-t Rashfordtól - külföldi körkép

Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.
Csakfoci.hu 2025. december 7., vasárnap 23:19
Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb vasárnapi hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. december 7., vasárnap 23:19

ANGLIA

Premier League: A Crystal Palace együttese 2-1-re legyőzte a házigazda Fulhamet az angol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának vasárnapi játéknapján. A két londoni csapat összecsapásán az FA Kupa címvédője szerzett vezetést az első félidőben, de a hazaiak még a szünet előtt egyenlítettek. A találkozó vége előtt három perccel Marc Guehi egy szöglet utáni fejesből szerezte meg a győztes találatot. A Crystal Palace ezzel a sikerével feljött a tabella negyedik helyére megelőzve a Chelsea-t.

A játéknap másik meccsén a Brighton a hosszabbításban mentette döntetlenre a West Ham elleni mérkőzését és tartott ezzel otthon egy pontot. (MTI)

Arsenal: Az Arsenal ajánlatot készül tenni a Lille 18 éves francia középpályásáért, Ayyoub Bouaddiért. (RMC Sport)

Liverpool: Szoboszlai kíméletlen kritikája - "Mindenki menjen haza, gondolkodjon el..."

A Liverpool januárban elfogadna egy körülbelül 15 millió fontos ajánlatot a francia védőért, Ibrahima Konatéért, feltéve, hogy találnak megfelelő pótlást. (Football Insider) A pletykákkal ellentétben nem történt tárgyalás semmilyen szaúdi klub és a Liverpool között Mohamed Salah ügyében. (Fabrizio Romano)

Olvastad már?
Egyre nagyobb a baj Liverpoolban, a csapat sztárja teljesen kiakadt: "Úgy tűnik, az egyesület a busz alá lök"
Mohamed Salah a kispadra szorult, akár távozhat a bajnoki címvédőtől.
Elolvasom

Manchester United: A PSG kész lehet felajánlani a 23 éves francia támadót, Bradley Barcolát a Manchester Unitednek Marcus Rashford megszerzéséért cserébe. Rashford jelenleg kölcsönben a Barcelonánál játszik. (Football Insider)

Tottenham: A nyáron a Spurstől távozó, jelenleg szabadon igazolható Sergio Reguilón közel áll ahhoz, hogy Lionel Messi Inter Miamijához szerződjön. (Marca) A Tottenham tájékoztatást kapott arról, hogy a kiszemelt 21 éves spanyol csatár, Samu Aghehowa nem erőlteti a távozást a Porto együttesétől januárban. (Teamtalk)

Bournemouth: A ghánai szövetségi kapitány, Otto Addo szerint Antoine Semenyo készen áll arra, hogy klubkarrierjében megtegye a következő lépést. "Nagyon jól teljesített a Bournemouth-ban, de minden tiszteletem mellett a Bournemouth-nak és annak, amit csinálnak, biztos vagyok benne, hogy természetes számára, hogy megtegye a következő lépést. Hogy ez télen történik meg, vagy nyáron, az már egy másik kérdés, de számunkra nem jelent különbséget. Alig várom, hogy a világnak még többet mutasson abból, amire képes" - fogalmazott.

Semenyo kivásárlási ára 65 millió font, amely csak a januári átigazolási időszak egy meghatározott időpontjáig érvényes. A Manchester City, a Liverpool, a Tottenham és az Arsenal is figyeli a támadót. (The Athletic / Sky Sports)

SPANYOLORSZÁG

La Liga: A Celta Vigo hatalmas meglepetésre 2-0-ra győzött a Real Madrid vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának vasárnapi játéknapján - 19 évvel azután, hogy ez utoljára sikerült neki. A vereséggel a címvédő madridiak hátránya négy pontra nőtt a listavezető FC Barcelona mögött.

A házigazda jól kezdte a mérkőzést és nagy fölényben futballozott a első félidőben, ám helyzeteit kihagyta, majd a második játékrész elején gól-, a félidő közepén pedig emberhátrányba került. A Real Fran Garcia piros lapja után is támadásban maradt, de továbbra sem tudta bevenni a vendégek kapuját, a ráadásban pedig Alvaro Carreras is a kiállítás sorsára jutott. A rivális ezek után a svéd Williot Swedberg második góljával a 93. percben eldöntötte a meccset. (via MTI)

Real Madrid: A Manchester United könnyen lemaradhat a 18 éves görög válogatott Christos Mouzakitisről, aki inkább a Real Madridba igazolna. (Football Insider)

OLASZORSZÁG

Serie A: A Napoli hazai pályán 2-1-re legyőzte a Juventust vasárnap este, az olasz labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának rangadóján, s ezzel a tabella élére állt. A meccset a hazaiak kezdték jobban és Rasmus Hojlund góljával már a hetedik percben vezetéshez jutottak. A folytatásban kevés helyzetet hozott a mérkőzés, ám végig a házigazda volt a veszélyesebb, ennek ellenére a torinóiak Kenan Yildiz révén az 59. percben egyenlítettek. Viszont Hojlund a 78. percben ismét betalált, ezzel pedig csapata mindhárom pontot begyűjtötte.

Az AS Roma meglepetésre 1-0-ra kikapott a Cagliari otthonában. A fordulót a negyedik helyről kezdő fővárosi együttes az első félidőben kevés veszélyt jelentett a szardíniai csapat kapujára, majd a második félidő elején Zeki Celik kiállítása után emberhátrányba került, amit a hazaiak a 82. percben Gianluca Gaetano góljával ki tudtak használni és megszerezték mindhárom pontot. (MTI)

AS Roma: A Manchester United elutasította a Roma első ajánlatát, amely Joshua Zirkzee kölcsön + kötelező vásárlási opció formájában történő szerződtetéséről szólt. (Corriere dello Sport) A hírek szerint az MU csak végleges eladás esetén engedi el Zirkzeét, hogy a januári átigazolási keretét feltölthesse. (Metro)

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: A Borussia Dortmund hazai pályán 2-0-ra megverte a Hoffenheim együttesét a német labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának záró találkozóján. A Dortmund már a szünetben vezetett, miután két perccel a félidő vége előtt Julian Brandt egy középre lőtt labdát juttatott a hálóba. A 60. percben a csapatkapitány Nico Schlotterbeck ballal lőtt a kapuba a tizenhatosról, ezzel növelte kétgólosra a dortmundiak előnyét. Győzelmükkel a sárga-feketék megerősítették a harmadik helyüket és egy pontra felzárkóztak a második - Gulácsi Pétert és Willi Orbánt is foglalkoztató - RB Leipzig mögé.

A Hamburg együttese legutóbb 2022. februárjában, a másodosztályban fogadta az északi rangadón a Werder Bremen együttesét, akkor 3-2-re kaptak ki a házigazdák, ezúttal azonban pontosan fordított eredmény született. A szünetben még a brémaiak vezettek 1-0-ra, a Hamburgnak pedig innen sikerült fordítania, és 3-2-re megnyernie az összecsapást. (MTI)

Olvastad már?
Történelmi siker: Messi meghódította Amerikát - videó
Thomas Müller csapata sem tudta megállítani az Inter Miamit.
Elolvasom
Átigazolások
Újpest
Mudražija lehet a kiszemelt
A tavaly remek idényt produkáló, de a Dinamóba szerződése óta csak a kispadon ücsörgő Robert Mudražijával hozták szóba a lilákat Horvátországban.
DVSC
Bárány Donát
"Sokan érdeklődtek irántam nyáron, de kevés konkrét ajánlat érkezett. Valóban szívesen kipróbálnám magam külföldön, ez az egyik célom" - a debreceni Bárány Donát a bunteto.com-nak.
Ferencváros
Tóth Alex
"Európa legkomolyabb klubjai állnak sorban érte, az átigazolása legkésőbb a nyáron bekövetkezik" - Tóth Alex ügynöke, Papp Bence a Mandinernek.
Tovább az összes átigazoláshoz