Fotó: Karlsruher SC Twitter

Zivzivadzét Újpesten éltették utoljára annyian, mint most Németországban - videó

A korábbi fehérvári és újpesti légiós bő tíz perc alatt duplázott a Nürnberg ellen, így járt is neki a külön elismerés.
Budai László 2023. november 29., szerda 13:07
Szerző: Budai László 2023. november 29., szerda 13:07

Bár játszott Mezőkövesden, majd évekig a MOL Fehérvár játékosa volt, hazánkban Újpesten vált a leginkább közönségkedvenccé Budu Zivzivadze, aki lila-fehér kölcsönidőszakában 12 meccsen 11 gólig és két gólpasszig jutott.

Most a német másodosztályban szereplő Karlsruhe játékosa, ahol a legutóbbi fordulóban a 81. percben állt be, de így is duplázott, és bebiztosította együttese Nürnberg elleni győzelmét (4-1). Igaz, a grúz válogatott játékos 13 bajnokin még csak három gólnál jár, a Karlsruhe pedig 14. az igen szoros Bundesliga 2-ben, a Karlsruhe szurkolóitól azért így is járt a csatárnak a külön taps és az éltetés a dupláját követően.

Zivzivadze első gólját itt tudod megnézni. (cikkünkben lejjebb pedig az éltetése)

Így köszöntötték őt

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.