Fotó: twitter.com/Socceroos

Világfutball: Drámai meccsen, 11-esekkel dőlt el az utolsó előtti vb-hely sorsa; a franciák megint kikaptak az NL-ben

A hatodik páros döntött, Ausztrália 11-esekkel győzte le Perut, így ott lehet a katari vb-n.
Budai László 2022. június 13., hétfő 22:56
Szerző: Budai László 2022. június 13., hétfő 22:56

Vb-selejtező

Sem a rendes játékidő, sem a hosszabbítás nem döntött az Ausztrália-Peru vb-selejtezős osztályozó mérkőzésen, amelyen azért játszottak a csapatok, hogy ki viszi el az utolsó előtti vb-helyet a katari tornán.

Az összecsapást így büntetőrúgásoknak kellett eldöntenie, az első öt körben mindkét fél egyszer-egyszer hibázott, a hatodik párosban azonban az ausztrálok értékesítették a 11-est,

Peru viszont hibázott, így Ausztrália lesz ott a vb-n!

Az utolsó, 32. helyért kedden játszik majd Costa Rica és Új-Zéland.

Vb-selejtező, osztályozó

Ausztrália-Peru 0-0, 11-esekkel: 5-4

Nemzetek Ligája

Az NL A-ligájában a dánok négyből harmadik meccsüket is megnyerték, így nagy meglepetésre az élen állnak, ezúttal azt osztrákokat győzték le magabiztosan hazai pályán.

Franciaország épp az ellenkező utat járja be, az előző vb győztese négy meccs után továbbra is nyeretlen, miután hazai pályán kapott ki egy Modric-góllal az előző világbajnokság ezüstérmesétől, a horvátoktól.

Nemzetek Ligája, A-liga

1. csoport

Dánia-Ausztria 2-0 (Wind 21., Skov Olden 38.)

Franciaország-Horvátország 0-1 (Modric 5. - 11-esből)

A B-ligában Izland hiába vezetett kétszer is, végül be kellett érnie egy ponttal. A csoportot Izrael vezeti öt ponttal.

Nemzetek Ligája, B-liga

2. csoport

Izland-Izrael 2-2 (Thorsteinsson 9., Helgason 60., ill. Gretarsson 35. - öngól, Peretz 67.)

A C-liga 3. csoportjában továbbra is a nagy menetelésben lévő kazahok állnak az élen, míg az azeriek győzelmükkel kapaszkodnak a szlovákokra.

Nemzetek Ligája, C-liga

3. csoport

Kazahsztán-Szlovákia 2-1

Azerbajdzsán-Fehéroroszország 2-0 (Emreli 76., Sheydayev 93.)

Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.