Vadócz triplázhat: bajnokság után kupagyőzelmet ünnepelhetett

A Vadócz Krisztiánnal soraiban felálló Kitchee 2-1-re legyőzte a Wofoo Tai Pót a Sapling kupafináléjában. A magyar középpályás triplázhat a szezonban.
Csakfoci Admin 2018. május 19., szombat 11:57
Szerző: Csakfoci Admin 2018. május 19., szombat 11:57

A hongkongi Sapling-kupasorozatban az elsőosztályban szereplő csapatok játszanak egymással. Két ötös csoportból az első-két helyezett jut tovább az elődöntőbe. Az elődöntőben a Kitche korábban már 3-1-re legyőzte a Dreams csapatát, valamint a címvédő Wofoo Tai Po 2-1-re a Pegasust.

A két együttes mai fináléjában a magyar válogatottba meghívót kapó középpályás, Vadócz Krisztián kezdőként lépett pályára. Gól nélküli első félidőt követően a hajrában Fernando négy perc alatt duplázni tudott, amire csak a 93. percben Chung Leung tudott válaszolni, így 2-1-re nyertek Vadóczék.

A mostani sikerrel a Kitchee-nek megvan az esélye, hogy triplázzon, hiszen korábban már a bajnokságot megnyerték, míg a jövő héten az FA-kupa döntőjében is meccselnek - ahol ismét a Wofoo Tai Po-val néznek farkasszemet.