Kylian Mbappé, a Paris Saint-Germain világbajnok támadója a világ leggyorsabb futballistája.
A francia La Figaro című napilap felmérése alapján a 21 éves labdarúgó legnagyobb sebessége 36 kilométer/óra, a második helyen Inaki Williams, az Athletic Bilbao spanyol játékosa végzett 35,7 km/órával, míg a harmadik Pierre-Emerick Aubameyang, az Arsenal gaboni csatára lett 35,5 km/órával.
A lap viszonyítási alapként megjegyzi, hogy 100 méteres síkfutás világcsúcsát a jamaicai Usain Bolt tartja még 2009-ből, az ő csúcssebessége 44,72 km/óra volt. (MTI)
Átigazolások
Lőw Zsolt
Német válogatott
Jürgen Klopp válthatja Julian Nagelsmannt a német válogatott kispadján. Bár felmerült, hogy Klopp Lőw Zsoltot is szeretné a stábjába, a Bild úgy értesült, a magyar szakember maradna a Red Bull futballhálózatánál.
Ex-NB I
Drazic Romániában
Romániába szerződhet Stefan Drazic, miután a CFR Cluj nagyon közel áll a megszerzéséhez. A 33 éves szerb csatár legjobb időszakát Mezőkövesden produkálta, ahol 145 meccsen 49 gól és 16 assziszt volt a mérlege.
Nyíregyháza
2-3 igazolás kell még
"Csatárposzton erősítenünk kell, két-három játékos kell még, hogy kész legyen a csapatunk" – jelentette ki az NB I-es rajtra készülő Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője, Bódog Tamás.