Henty bevallotta, vége a szörnyű fájdalmainak: "Köszönöm Istennek" – ismét a pályán a csatár

Visszatérő hasi fájdalmak miatt szörnyű kínokat élt át az előző idényt az Eszéknél kölcsönben töltő nigériai támadó. Ezekiel Henty felépült a sérüléséből, játékra kész a csatár.
Csakfoci Admin 2019. június 24., hétfő 20:15
Visszatérő hasi fájdalmak miatt szörnyű kínokat élt át az előző idényt az Eszéknél kölcsönben töltő nigériai támadó. Ezekiel Henty felépült a sérüléséből, játékra kész a csatár.
Szerző: Csakfoci Admin 2019. június 24., hétfő 20:15
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Embert próbáló időszakon ment keresztül az előző idényt a Puskás Akadémiától a horvát élvonalbeli Eszéknél kölcsönben töltő nigériai támadó, Ezekiel Henty. A 26 éves csatár a tavasz folyamán visszatérő hasi fájdalmakkal küszködött, az akkori beszámolók és sajat bevallása szerint elkerülhetetlenné vált számára, hogy a mögöttünk hagyott idény végén kés alá feküdjön.

Úgy tűnik, sikeres volt a beavatkozás, mivel a játékos a közösségi oldalán számolt be a követőinek az állapotáról. Hozzátette: hálás Istennek is.

Köszönöm Istennek, hogy erőt adott nekem az elmúlt időszakban és teljesen felépülhettem! – írta az instagram-oldalán lévő bejegyzésben.

https://www.instagram.com/p/BzFoPW0II0m/

Henty kálváriája tavaly szeptemberben kezdődött, miután a Gyurcsó Ádámot is soraiban tudó Hajduk Split elleni bajnokin nem lehetett ott a pályán a társakkal, több edzést is kihagyott. Krónikusan gyulladt volt a hasfala, a fájdalmak fokozódtak a hasizmában, ezért a tréningeken, meccseken csak beinjekciózva tudott pályára lépni. Ősszel az NK Lokomotiva ellen egy félidőt tudott vállalni, a HNK Rijeka ellen már nem volt a keretben. Az őszi idény végéhez közeledve az Osijek hátraalévő kilenc bajnokiján ismételten kimaradt a keretből.

A Transfermarkt szerint a kölcsönszerződése lejártával a Puskás Akadémiához visszatérő rutinos labdarúgó az elmúlt időszak nehézségeiről az egyik bosnyák portálnak nyilatkozott.

Krónikus csont -, és kismedencei-gyulladásom van. Biztos vagyok benne, ez nagyon komoly probléma. Nem szeretnék túl sokáig a pályán kívül lenni. Sajnálom, hogy nem tudok segíteni a csapatnak. Megpróbáltam játszani, de nagy fájdalmaim voltak. Nem tudtam futni, mert a fájdalmaim egyre erősebbé váltak. Öt hónapig kellett szednem a fájdalomcsillapítókat, de nem igazán segítettek – mondta korábban a bosnyák republika.eu-nak.

Henty az előző kiírásban 22 tétmeccsen lépett pályára, négy gólt rúgott és egy gólpasszt jegyzett az Eszék színeiben.

Átigazolások
NB III
Edzőváltás Dorogon
A Dorog bejelentette, hogy Csizmadia Csaba távozott a vezetőedzői posztról, helyét Tóth András veszi át.
Légiósok
Eppel már döntött
A román élvonalbeli Csíkszereda meghosszabbította Eppel Márton szerződését, így a rutinos magyar csatár a 2026/2027-es idényben is a székelyföldi klubot erősíti.
ETO/Fradi
Távozó edző(k)
Borbély Balázs nem komplett stábbal érkezhet az ETO-tól a Ferencvároshoz: jelen állás szerint Győrből kizárólag Stefan Pánik erőnléti edző tarthat vele a Fradihoz. (NSO)  
Tovább az összes átigazoláshoz