Gyász: 29 évesen elhunyt a Ludogorec korábbi játékosa, aki oda-vissza gólt lőtt a Fradinak

Jody Lukoki a Ferencváros és a Fehérvár ellen is pályára lépett a nemzetközi porondon. 29 évet élt, halálának körülményei egyelőre ismeretlenek.
Budai László 2022. május 9., hétfő 16:29
Szerző: Budai László 2022. május 9., hétfő 16:29

Mindössze 29 éves korában életét vesztette Jody Lukoki, az Ajax és a Ludogorec korábbi játékosa,  a Kongói DK válogatott labdarúgója - a szomorú hírről többek között az amszterdami együttes Twitter-oldala is beszámolt. Azt egyelőre nem tudni, hogy mi okozhatta a játékos halálát.

Lukoki az Ajax akadémiáján nevelkedett, bemutatkozhatott a holland sztárklub felnőttcsapatában, amellyel háromszor is bajnok lett. Később a Ludogoreccel is igen sikeres volt, négyszer nyerte meg a bolgár élvonalat, kétszer a Szuperkupát. A klubbal szerepelhetett az Európa Liga és a Bajnokok Ligája csoportkörében is, előbbiben oda-vissza gólt szerzett a Ferencváros elleni mérkőzésen, de játszott a Fradi elleni, Ludogorec-szempontból vesztes BL-selejtezőn, valamint 2018 nyarán a Fehérvár elleni 0-0-s döntetlennel véget ért selejtezőn is.

Legutóbbi klubja a Twente volt, amelytől sérülése miatt még azelőtt távozott, hogy bemutatkozhatott volna.