Elekék szuperrangadót nyertek, az utolsó forduló dönt; Magyar-gólpassz a Bundesliga II-ben - videó

Elek Ákosék idegenben győzték le az éllovas Asztanát, és továbbra is van esélyük arra, hogy Kleinheisler Lászlóék elől ellopják a bajnoki aranyat. A Fürth Pintér Ádámmal és Magyar Richárddal nyert.
Budai László 2017. október 28., szombat 15:01
Szerző: Budai László 2017. október 28., szombat 15:01

Kazah bajnokság

Szuperrangadót rendeztek a kazah élvonal utolsó előtti fordulójában: a bajnokságot négy ponttal vezető Asztana (a sérült Kleinheisler László csapata) az Elek Ákossal felálló, második Kajratot fogadta. A hazaiaknak egy pont is elég lett volna ahhoz, hogy már ezután a találkozó után bajnoki címet ünnepelhessenek.

Sokáig gólnélküli döntetlenre is állt a mérkőzés, de Abiken a 71. percben vezetést szerzett a vendégcsapatnak, majd Gohou a 89. minutumban bebiztosította a győzelmet (0-2). A magyar válogatott középpályást klubja Twitter-oldala szerint a 37. percben le kellett cserélni, de arról nem írtak, miért történt a változtatás. A sérült Kleinheisler nem volt a hazaiak keretében.

A megszerzett három ponttal a Kajrat az utolsó forduló előtt egy pontra megközelítette Kleinheisleréket. Igaz, az aranyérem sorsa továbbra is az Asztana kezében van, amely ha legyőzi az osztályozós hely elől menekülő Akzhayikot, akkor bajnok lesz. Amennyiben nem győz, a Kajrat pedig nyer az éppen az utolsó bennmaradó helyen álló Aktöbe ellen, akkor Elekék ünnepelhetnek.

Az utolsó forduló találkozóit jövő vasárnap rendezik.

Bundesliga II

A Greuther Fürth 2-1-re legyőzte a Sandhausent, de ezzel is csak a 16., osztályozót érő helyen áll. A sérült Megyeri Balázs nem volt a keretben, Pintér Ádámot a 70. percben cserélték be, az édesapja révén magyar származású, de Svédországban nevelkedett Magyar Richárd végigjátszotta az összecsapást, és győztes gólpasszt adott (lásd alább).