A belgák exkapitánya, Marc Wilmots lett az elefántcsontparti labdarúgó-válogatott szakvezetője.
A 48 éves szakember, aki hazájában 2012 és 2016 között ült a nemzeti csapat kispadján, két évre írt alá az afrikaiakhoz - tudatta kedden az elefántcsontparti sportági szövetség elnöke, Augustin Sidy Diallo.
Wilmotsot tavaly nyáron, a várakozáson aluli Európa-bajnoki szereplés után menesztették a belga válogatott szövetségi kapitányi posztjáról. A csapat a negyeddöntőben kikapott az előzetesen esélytelenebbnek tartott walesiektől, miután egy körrel korábban a magyarokat búcsúztatta.
Az afrikai ország nemzeti együttesének eddigi szakvezetőjét, Michel Dussuyert az idei Afrika Kupát követően menesztették, miután a válogatott nem jutott tovább a csoportkörből. (MTI)
Átigazolások
BVSC
Szélső érkezett
Az NB II-ben szereplő BVSC szerződtette a ZTE-től távozó 21 éves szélsőt, Papp Csongort.
Vidi
2 támadó érkezhet
A Csakfoci információi szerint Nagy Dominik és Cipf Dominik is a Videoton játékosa lehet.
DVSC
BL-győztes érkezett
Sergi Samper személyében 31 éves spanyol középpályással erősített a DVSC.