Eb-mintára változatnak az Afrika-kupán - az időpontja is módosul

Az Európa-bajnoksághoz hasonlóan az Afrikai Nemzetek Kupáján is emelik a résztvevők számát tizenhatról huszonnégyre, a torna pedig a jövőben tél helyett nyáron kerül megrendezésre.
Csakfoci Admin 2017. július 23., vasárnap 7:44
Az Európa-bajnoksághoz hasonlóan az Afrikai Nemzetek Kupáján is emelik a résztvevők számát tizenhatról huszonnégyre, a torna pedig a jövőben tél helyett nyáron kerül megrendezésre.
Szerző: Csakfoci Admin 2017. július 23., vasárnap 7:44
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Jelentős módosításokról döntöttek az illetékesek az Afrikai Nemzetek Kupájával kapcsolatban.

Az afrikai kontinens válogatottjai számára kiírt kontinenstorna létszámát tizenhat csapatról huszonnégyre emelték fel, ugyanúgy, ahogy az UEFA tett a 2016-is Eb-t megelőzően.

Fontos változás az is, hogy a jövőben már nem télen, hanem nyáron kerül sor a viadalra, a tervek szerint június-júliusban a korábbi január-február helyett. Ez jó hír az európai kluboknak is, hiszen így nem kell majd szezon közben elengedniük afrikai játékosaikat.

A következő Afrika-kupára 2019-ben kerül sor, és a címvédő Kamerun rendezi majd.

Átigazolások
Légiósok
Gazdag távozott
A Columbus Crew bejelentette, hogy közös megegyezéssel szerződést bontottak Gazdag Dániellel. A magyar támadó maradhat az MLS-ben.
Ferencváros
Támadó érkezett
Veljko Birmancevic személyében 17-szeres szerb válogatott támadót szerzett meg a Ferencváros a Sparta Praha csapatától.
Paks
A Viditől igazoltak
A Paksi FC és az NB II-es Videoton FC megegyezett a 22 éves szélső, Simut Márió átigazolásáról.
Tovább az összes átigazoláshoz