Bőven van jelentkező a 2024-es Eb-rendezésre - döntés jövőre

Tizennyolc német város rendezne mérkőzést a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokságon.
Csakfoci Admin 2017. február 18., szombat 19:10
Tizennyolc német város rendezne mérkőzést a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokságon.
Szerző: Csakfoci Admin 2017. február 18., szombat 19:10

A német szövetség (DFB) összesen tíz városban kívánja megtartani a hét év múlva esedékes tornát. Tájékoztatása szerint a pályázók között van Berlin, Dortmund, Hamburg és München is.

„Az, hogy ennyi jelentkező van, bebizonyította, Németország mennyire lelkes, és mennyire szeretné, hogy a pályázata sikerrel járjon” – jelentette ki a DFB elnöke, Reinhard Grindel, aki hozzátette, a rendezésre jelentkező városok számából az is látszik, hogy kiváló az országban a stadionhelyzet. A német városoknak péntekig kellett jelezniük, hogy szeretnék vendégül látni a legjobb európai válogatottakat 2024-ben. A szövetség április 11-ig hirdeti ki, pontosan milyen feltételeknek kell a településeknek megfelelniük, ezt követően június 12-ig kell hivatalosan is jelezniük, hogy valóban otthont adnának mérkőzéseknek.

A hét év múlva esedékes Eb megrendezésére az országok március 3-ig nyújthatnak be pályázatot az európai szövetségnek (UEFA), a helyszínről jövő szeptemberben dönt a szervezet. Németországon kívül eddig a törökök jelezték, hogy otthont adnának a tornának.

(MTI)

Átigazolások
Ferencváros
Varga már Athénban
Varga Barnabás, az FTC válogatott csatára vasárnap késő este megérkezett Görögországba, az AEK Athén csapatához.
Ferencváros
Finisben a Varga-ügy
Varga Barnabás várhatóan már hétfőn átesik az orvosi vizsgálatokon és aláírja 3 és fél évre szóló szerződését az AEK Athénnál. Az átigazolási díj elérheti a 4,5 millió eurót. (voicenews.gr)
Honvéd
Válogatott támadó érkezett
A csakfoci.hu információi szerint Varga Kevin a Nyíregyházától a Merkantil Bank Ligát vezető Budapest Honvédhoz kerülhet - és került is.
Tovább az összes átigazoláshoz