Remek formában kezdte az idényt a mexikói Santos Laguna és nyáron, a Ferencvárostól igazolt uruguayi középpályása, Fernando Gorriarán is. Az FTC-nél igen népszerű légiós azonban a legutóbbi bajnokin megkapta első piros lapját új állomáshelyén, közel három év után állították ki újra a 24 éves játékost.
A Veracruz elleni 5-0-s találkozó 68. percében a játékvezető először csak sárga lapot adott egy Fernando Gorriarán által elkövetett szabálytalanság miatt - Keko Villalba volt a szenvedő fél -, de a videóbíró jelzésére újra megnézte az esetet, majd azonnal kiállította az uruguayit.
Gorriarán csapata így is kiütötte ellenfelét - szebbnél szebb gólokat szerezve - és 10 forduló alatt megszerzett 23 pontjával vezeti is a tabellát. A volt ferencvárosi középpályás mind a tíz találkozón a pályán volt eddig, egy gólpassz a mérlege - és most már egy piros lap is.
Az eset külön és az összefoglaló:
Átigazolások
FTC/DVSC
Bárányt vinnék?
A Blikk szerint a címvédő FTC már a téli átigazolási időszak során megszerezné a DVSC 25 éves csatárát, Bárány Donátot.
Légiósok
Barkóczi bontott Brazíliában
Barkóczi Benedek szerződést bontott a brazil Santa Fével, mert a klub nem teljesítette a járulékfizetést, így a magyar támadó nem kapott munkavállalási engedélyt. Jelenleg szabadon igazolható.
Brentford
Sallai Roland
Törökországi források szerint Sallai Rolandot a Premier League-ben szereplő Brentford látná szívesen, de a Galatasaray csak komoly összegért engedné el őt.