30 év után játszhatnak nemzetközi kupameccset egy országban

Közel harminc év elteltével játszik iraki klubcsapat nemzetközi labdarúgó-mérkőzést kedden Irakban, amikor a bagdadi al-Zavra'a a libanoni al-Ahedet fogadja Kerbalában.
Budai László 2018. április 10., kedd 7:10
Közel harminc év elteltével játszik iraki klubcsapat nemzetközi labdarúgó-mérkőzést kedden Irakban, amikor a bagdadi al-Zavra'a a libanoni al-Ahedet fogadja Kerbalában.
Szerző: Budai László 2018. április 10., kedd 7:10

A második számú ázsiai klubsorozatnak számító AFC-kupa-összecsapást azt követően tudják megrendezni a fővárostól mintegy 100 kilométere lévő városban, hogy a nemzetközi szövetség (FIFA) a múlt hónapban felfüggesztette az iraki klubcsapatok kitiltását.

A határozatot még 1990-ben hozta a FIFA az országban uralkodó háborús helyzet miatt. A világszervezet rendelkezése szerint három városban, Kerbala mellett Baszrában és Erbilben már lehet nemzetközi mérkőzéseket rendezni.

Az AFC-kupába való visszatérés fontos, jelentőségteljes mérföldkő az ország életében

– jelentette ki a találkozóról Szalman Bin Ibrahim al-Kalifa sejk, az ázsiai szövetség elnöke.
(mti)

Címkék: #világfoci #Irak
Átigazolások
Szlovák foci
Antonio Muñoz
A Diósgyőrben másodedzőként, az ETO-nál pedig vezetőedzőként dolgozott Antonio Muñoz irányíthatja a jövőben a szlovák élvonal harmadik helyén álló Spartak Trnava (Nagyszombat) együttesét.
DVTK
Babos és Demeter
Babos Bence tavasszal is Diósgyőrben játszhat, mellette Demeter Milán is a DVTK-val készül az edzőtáborban, egyelőre az ő távozása sem várható. (NSO)
Puskás Akadémia
Nagy Zoárd helyzete
A KBSC, a Honvéd, a Videoton, a KTE, a szlovák élvonalbeli Komárom és a román élvonalbeli Csíkszereda is érdeklődik Nagy Zoárd iránt, de jelen állás szerint Felcsúton is számítanak rá tavasszal. (NSO)
Tovább az összes átigazoláshoz