Vb-selejtezők: Egy félidő Lewandowski elég volt a K.O.-hoz, a belgák, a németek és spanyolok is hengereltek - videók

A vasárnapi eredmények, gólszerzők és videók az európai vb-selejtezőkről.
Dudás Gábor 2021. szeptember 5., vasárnap 22:40
Szerző: Dudás Gábor 2021. szeptember 5., vasárnap 22:40

Az egy félidőt játszó Robert Lewandowski két góllal és egy gólpasszal járult hozzá a lengyel válogatott 7-1-es sikeréhez San Marinóban, a "magyar" vb-selejtező csoportban, amelynek második helyére lépett fel Paulo Sousa csapata. A Bayern csillagát a második félidőben váltó Buksa mesterhármast ért el vasárnap.

Belgium, Németország és Spanyolország is nagy különbségű győzelmet aratott, az Eb-győztes olaszok viszont Bulgária után Svájccal sem bírtak, igaz, 36 meccses veretlenségi sorozatukkal rekordot írtak.

Európai vb-selejtezők, vasárnap

B-csoport:

Spanyolország – Grúzia 4-0 (Gaya 14., Soler 25., F. Torres 41, Sarabia 63.)

Koszovó – Görögország 1-1 (Muriqi 92., ill. Douvikas 47.)

A csoport állása: 1. Spanyolország 10 pont (5 mérkőzés), 2. Svédország 9 (3), 3. Koszovó 4 (4), 4. Görögország 3 (3), 5. Grúzia 1 (5)

C-csoport:

Svájc – Olaszország 0-0

Bulgária – Litvánia 1-0 (Chochev 82.) - piros lap: Mihaylov (Bulgária, 83. - a pályán kívül)

A csoport állása: 1. Olaszország 11 pont (5 mérkőzés), 2. Svájc 7 (3), 3. Bulgária 5 (5), 4. Észak-Írország 4 (3), 5. Litvánia 0 (4)

E-csoport:

Belgium – Csehország 3-0 (R. Lukaku 8., E. Hazard 41., Saelemaekers 65.)

Fehéroroszország – Wales 2-3

A csoport állása: 1. Belgium 13 pont (5 mérkőzés), 2. Csehország 7 (5), 3. Wales 6 (3), 4. Fehéroroszország 3 (4), 5. Észtország 0 (3)

I-csoport:

San Marino – Lengyelország 1-7 (Nanni 48., ill. Lewandowski 5., 21., Swiderski 16., Linetty 44., Buksa 67., 92., 94.)

Anglia – Andorra 4-0

Albánia – MAGYARORSZÁG 1-0

A csoport állása: 1. Anglia 15 pont (5 mérkőzés), 2. Lengyelország 10 (5), 3. Albánia 9 (5), 4. MAGYARORSZÁG 7 (5), 5. Andorra 3 (5), 6. San Marino 0 (5)

J-csoport:

Németország – Örményország 6-0 (Gnabry 6., 15., Reus 35., Werner 45., Hofmann 52., Adeyemi 91.)

Izland – Észak-Macedónia 2-2 (Bjarnason 78., A. Gudjohnsen 84., ill. Velkovski 11., Aliovski 54.)

Románia – Liechtenstein 2-0 (Tosca 11., Manea 18.)

A csoport állása: 1. Németország 12 pont (5 mérkőzés), 2. Örményország 10 (5), 3. Románia 9 (5), 4. Észak-Macedónia 8 (5), 5. Izland 4 (5), 6. Liechtenstein 0 (5)