Vb-pótselejtező: Ukrajna nagy győzelme - egy lépésre a világbajnokságtól

Az Ukrajnában zajló háború miatt tavasszal elhalasztották az ukránok Skócia elleni vb-pótselejtezőjét. Ukrajna Glasgowban tudott nyerni  és amennyiben vasárnap Walest is legyőzi, úgy ott lesz a katari világbajnokságon.
Privacsek András 2022. június 1., szerda 22:40
Szerző: Privacsek András 2022. június 1., szerda 22:40

A háború kitörése óta ez volt az ukrán válogatott első mérkőzése. A találkozó előtt a skót szurkolók együtt énekelték az ukrán himnuszt a vendégekkel.

Az első pillanattól látszott, hogy az ukránok számára csak a győzelem létezik ezen a meccsen. Hatvan percig irányították a mérkőzést, igaz ehhez az is kellett, hogy a skótok pocsékul futballozzanak.

Utána a vendégek elfáradtak, a skótok azonban a legnagyobb lehetőségekkel sem tudtak élni.

A 78. percben pályára lépett Oleksandr Zubkov, a Ferencváros légiósa is, aki később elhibázott egy ziccert.

A 79. percben McGregor gyenge lövését az ukránok kapusa beejtette a kapuba, így a hajrá izgalmas volt. A 95. percben az ukránok lekontrázták a hazaiakat és kialakították a 3-1-es végeredményt, így vasárnap Ukrajna játszhat Wales ellen és amelyik válogatott nyer, az ott lesz a katari világbajnokságon.

Vb-pótselejtező:

Skócia - Ukrajna 1-3 (McGregor 79., ill. Jarmolenko 33., Jaremchuk 49., Dovbyk 95.)