A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) ideiglenes szabályváltoztatással lehetőséget teremtett arra, hogy a játékosok szezononként – az eddigi kettő helyett – akár három klubban is szerepelhessenek.
A szervezet a csütörtöki közleményében kiemelte: a módosítással az volt a cél, hogy a kifutó szerződésű futballisták az érvényben lévő szabály miatt ne váljanak munkanélkülivé.
A megállapodások hagyományosan június végén járnak le, miközben a koronavírus-járvány miatt számos sorozat jóval tovább tart, az újrakezdések után a nyáron zajlanak majd a pótlások.
A FIFA hozzátette: engedélyezi a nemzeti szövetségeknek, hogy még az aktuális, de a világjárvány miatt felfüggesztett és így megcsúszott idény befejezése előtt megnyissák a 2020–2021-es nyári átigazolási piacot. (MTI)
Neked ajánljuk
Átigazolások

Szpari
Igazolás és profi szerződés
Tarcsi Róbert az ETO-tól érkezett és profi szerződést kötött a Nyíregyházával, míg a saját nevelésű Czimer-Nyitrai Ádámmal szintén profi szerződést kötött a klub. (nyiregyhazaspartacus.hu)

Vasas
Korábbi csapatai vinnék Bereczet
Honlapunk úgy tudja, Berecz Zsombor három magyar klubnál merült fel: a Kazincbarcika, a Mezőkövesd és a Diósgyőr is szívesen látná a középpályást. Jelenleg a DVTK tűnik a legesélyesebbnek.

Videoton
NB Ii-es riválistól igazoltak
A Békéscsabától igazolt 19 éves balhátvéddel, Rostás Szilárddal erősítette meg keretét az NB II-es szezonra készülő Vidi.