Újra gyászol a focivilág: Elhunyt Gianluca Vialli

Az egykori kiváló csatárnál kiújult a hasnyálmirigyrák, tavaly december óta szorult folyamatos kórházi kezelésre.
Nyikes Zoltán 2023. január 6., péntek 11:09
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 6., péntek 11:09

Ötvennyolc éves korában elhunyt Gianluca Vialli, az olaszok legendás futballistája. Az 59-szeres válogatott támadót először 2017-ben diagnosztizálták hasnyálmirigyrákkal, egy évvel később gyógyultnak nyilvánították, tavaly azonban bejelentette, hogy a kór ismét megtámadta a szervezetét.

Vialli decemberben került kórházba Londonban, ott hunyt el pénteken. A nyolcvanas évek közepén Vialli a Sampdoria játékosaként lett világszerte ismert futballista, Kupagyőztesek Európa Kupáját nyert, Bajnokcsapatok Európa Kupája-döntőt játszott a genovai csapattal. Ezt követően a Juventusban futballozott, a torinóiakkal az 1995/96-os szezonban felért a csúcsra a Bajnokok Ligája-serleg elhódításával.

Karrierjét a Premier League-ben szereplő Chelsea-ben fejezte be. Később edzőként is irányította a londoniakat, tavalyelőtt az Európa-bajnokságon az aranyérmes olasz válogatottnál volt korábbi sampdoriás csapattársa, Roberto Mancini szövetségi kapitány segítője, decemberben azonban megromlott egészségi állapota miatt távozott a posztjáról. (MTI)