UEFA: Már biztos, hogy angol csapat adja az év játékosát - kihirdették a TOP3-as listát

A Chelsea két, a Manchester City egy játékossal képviselteti magát az előző szezon három legjobb futballistája között, az edzőknél mindkét angol sztárcsapat vezetőedzője, valamint az Eb-győztes olasz szövetségi kapitány is esélyes a végső elsőségre.
Csakfoci Admin 2021. augusztus 19., csütörtök 21:41
A Chelsea két, a Manchester City egy játékossal képviselteti magát az előző szezon három legjobb futballistája között, az edzőknél mindkét angol sztárcsapat vezetőedzője, valamint az Eb-győztes olasz szövetségi kapitány is esélyes a végső elsőségre.
Szerző: Csakfoci Admin 2021. augusztus 19., csütörtök 21:41

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) csütörtökön bejelentette, hogy melyik 3-3 játékos, illetve edző került be a férfiak, valamint a nők mezőnyében a legjobbak közé a 2020/2021-es szezonban.

A szavazatokat a 24 Eb-résztvevő válogatott szövetségi kapitánya, a 80 BL- vagy EL-csoportkörös klub vezetőedzője, valamint az UEFA mind az 55 tagországának 1-1 sportújságírója adta le. A szavazatoknál az első hely 5, a második 3, a harmadik pedig 1 pontot ért, az edzők és szövetségi kapitányok saját játékosaikra nem voksolhattak.

Az Év férfi játékosa kategóriában a 3 legtöbb szavazatot kapott futballista (ábécésorrendben):

Kevin De Bruyne (belga, Manchester City), Jorginho (olasz, Chelsea), N'Golo Kanté (francia, Chelsea)

Lionel Messi a 4., Cristiano Ronaldo a 9. helyen végzett a listán.

Az Év férfi edzője kategóriában a 3 legtöbb szavazatot kapott tréner (ábécésorrendben):

Josep Guardiola (spanyol, Manchester City), Roberto Mancini (olasz, olasz válogatott), Thomas Tuchel (német, Chelsea)

A győzteseket augusztus 26-án, az isztambuli Haliç Congress Centerben jelentik be, a Bajnokok Ligája 2021/2022-es csoportkörének sorsolása alkalmával.

Átigazolások
Mezőkövesd
Tinicsatárt igazoltak
Új tehetség a csapatban: a 17 éves Angyal Péter Mezőkövesden folytatja. A támadó az őszi idényt az NB III-as Putnok FC színeiben töltötte, ahol 16 bajnokin hatszor volt eredményes.
KBSC
Újabb távozó
Elhagyta a csapatot Szujó Attila, aki 2024 nyarán érkezett Kazincbarcikára, tagja volt a történelmi feljutást kiharcoló csapatnak. Az NB II-ben hatszor, az NB I-ben kétszer lépett pályára.
Tatabánya
Prosser is aláírt
Hivatalossá vált, hogy a KBSC-t elhagyó Prosser Dániel az NB III-as Tatabányában folytatja. Szintén új igazolás a klubnál a visszatérő Szalánszki Gergő (legutóbb 1. FC Passau).
Tovább az összes átigazoláshoz