Tovább tart a feröeri csoda a BL-ben: A Fradit kiejtő Klaksvik a svéd bajnokot is elintézte

A Bajnokok Ligája második selejtezőkörének visszavágóján a svéd Häcken a rendes játékidőben 2-2-es döntetlent ért el a Klaksvik ellen, majd a kétszer 15 perces hosszabbításban mindkét csapat betalált egyszer, így 11-esek döntöttek.
Csakfoci.hu 2023. augusztus 2., szerda 21:54
Szerző: Csakfoci.hu 2023. augusztus 2., szerda 21:54

A feröeriek szereztek vezetést a Fradi ellen duplázó Frederiksberg góljával, a hazaiak azonban fordítottak. A Klaksvik viszont nem hagyta magát, az 53. percben egyenlített, ki más, mint Frederiksberg talált be újra.

Mivel a rendes játékidőben nem esett több gól, kétszer 15 perces hosszabbítás következett. A 105. percben a svéd bajnok újra előnyhöz jutott, de Abrahamsson öngóljával megint egalizáltak a vendégek

Végül 11-esekkel 4-3-ra nyert a Klaksvik és a magyar bajnok után a svéd aranyérmest is elbúcsúztatta.

BL, 2. selejtezőkör, visszavágók, szerda:

Häcken - Klaksvik 3-3 - hosszabbítás után, 11-esekkl továbbjutott a Klaksvik
Astana - Dinamo Zagreb 0-2, továbbjutott a Zagreb 6-0-val
Qarabag - Czestochowa 1-1, továbbjutott a Czestochowa 4-3-al
Molde - Helsinki 2-0, továbbjutott a Molde 2-1-es összesítéssel
Genk - Servette 2-2, továbbjutott 11-esekkel a Servette
Maccabi Haifa - Sherif Tiraspol 4-1 hosszabbítás után, továbbjutott a Maccabi 4-2-vel