Fotó: AFP

Topligák: Sallaival a kezdőben, Szalaival a kispadon kapott ki a Freiburg, nem hibázott a Bayern és a Leverkusen sem - eredmények, videók

A Bayern München és a Leverkusen győzött, a Freiburg kikapott a Bundesligában. Angliában ikszelt a Tottenham és a Newcastle is.
Csakfoci.hu 2024. február 3., szombat 18:28
Fotó: AFP
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 3., szombat 18:28

A Freiburg 3-1-s vereséget szenvedett otthon a Stuttgart együttesétől a labdarúgó Bundesliga 20. fordulójában. A hazai csapat már a hetedik percben kétgólos hátrányban volt, majd bő tíz perccel később durva szabálytalanság miatt kiállították Merlin Rohlt. Így a mérkőzés jelentős részében emberhátrányban játszott a Freiburg, amely ezzel együtt is szépíteni tudott a szünet előtt. A második félidőben azonban megint növelte előnyét a Stuttgart, amely győzelmével megőrizte harmadik helyét a tabellán. Sallai Roland kezdőként végig a pályán volt, Szalai Attila a kispadon ült.

A héten influenzával küszködő Thomas Tuchel rendbe jött annyira, hogy ott legyen csapata, a címvédő Bayern München mérkőzésén, így végül nem segítője, Lőw Zsolt vezényelte le a Borussia Mönchengladbach elleni hazai meccset. A vendégek szereztek vezetést, de a bajor csapat még az első félidőben egyenlített, majd a 70. percben Harry Kane fejesével fordított. Az angol válogatott csatár már 24 gólnál tart a német bajnokságban. A végeredményt a holland Matthijs de Ligt állította be a 86. percben, ugyancsak egy fejessel.

Az éllovas Leverkusen is nyert - mégpedig a sereghajtó Darmstadt otthonában 2-0-ra -, így maradt a kétpontos előnye a Bayern Münchennel szemben. (MTI)

Bundesliga, 20. forduló

Bayern München-Mönchengladbach 3-1 (Pavlovic 45., Kane 70., De Ligt 86., ill. Elvedi 35.)

Darmstadt-Bayer Leverkusen 0-2 (Tella 33., 52.)

Freiburg-VfB Stuttgart 1-3 (Kübler 45+11., ill. Undav 3, Führich 7., Mittelstädt 74.)
Mainz-Werder Bremen 0-1 (Ducksch 2.)
Bochum-Augsburg 1-1 (Broschinski 33., ill. Demirovic 91. - 11-esből)
Köln-Frankfurt 2-0 (Alidou 68., Thielmann 80.)

Az angol első osztály 23. fordulójában a Tottenham a 94. percben bukott pontokat az Everton otthonában, míg a Newcastle őrült, nyolcgólos mérkőzésen ikszelt le otthon a Lutonnal. A Brighton nem hibázott, Roberto De Zerbi együttese 4-1-re verte a Crystal Palace-t.

Premier League, 23. forduló

Everton-Tottenham 2-2 (Harrison 30., Branthwaite 94., ill. Richarlison 4., 41.)

Brighton-Crystal Palace 4-1 (Dunk 3., Hinshelwood 33., Buonanotte 34., Joao Pedro 84., ill. Mateta 71.)
Burnley-Fulham 2-2 (Fofana 71., 91., ill Palhinha 17., Rodrigo Muniz 21.)
Newcastle-Luton 4-4 (Longstaff 7., 23., Trippier 67., Barnes 73., ill. Osho 21., Barkley 40., Morris 59. - 11-esből, Adebayo 62.)

Sheffield United-Aston Villa 0-5 (McGinn 12., Watkins 16., Bailey 20., Tielemans 30., Moreno 47.)

Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)