Topligák: Sallai-gól a Bundesligában, az Arsenal és az Aston Villa sem hibázott a PL-ben - eredmények, videók

Szombati eredmények az európai topligákból.
Póczik Dávid 2023. december 17., vasárnap 18:31
Szerző: Póczik Dávid 2023. december 17., vasárnap 18:31

Az Arsenal végig aktívabban játszott a Brighton ellen az angol élvonal 17. fordulójában, így az Ágyúsok otthon tartották a három pontot. A szezon meglepetéscsapata, az Aston Villa idegenben diadalmaskodott, míg a West Ham könnyedén győzte le a Wolvest. A tabellát így - a Liverpool-Manchester United rangadóig biztosan - az Arsenal vezeti a második Villa és a harmadik Pool előtt.

Premier League, 17. forduló

Arsenal-Brighton 2-0 (Jesus 53., Havertz 87.)

Brentford-Aston Villa 1-2 (Lewis-Potter 45., ill. Moreno 77., Watkins 85.) Kiállítva: Mee (Brentford) 71.

West Ham-Wolves 3-0 (Kudus 22. 32., Bowen 74.)

Liverpool-Manchester United 0-0

Sallai Roland a 66. percben szállt be a Freiburg csapatába a Köln elleni Bundesliga-bajnokin, melyet együttese hazai pályán, emberelőnyben nyert meg 2-0-ra, ráadásul a magyar válogatott támadó a 95. percben betalált, ezzel biztosította be csapata győzelmét, amely így a tabella hatodik helyére ugrott.

Bundesliga, 15. forduló

Freiburg-Köln 2-0 (Gregoritsch 72., Sallai 95.) Kiállítva: Chabot (Köln) 62.

Sallai gólja

Leverkusen-Frankfurt 3-0 (Boniface 14., Frimpong 51. Wirtz 57.)

Bayern München-VfB Stuttgart 3-0 (Kane 2., 55. Kim Min-Jae 63.)

Serie A, 16. forduló

AC Milan-Monza 3-0 (Rejinders 3., Simic 41., Okafor 76.)

Fiorentina-Verona 1-0 (Beltran 79.)

Udinese-Sassuolo 2-2 (Lucca 36., Pereyra 55., ill. Berardi 75., 88. - mindkettőt 11-esből)

Bologna-AS Roma 2-0 (Moro 37., Kristensen 49. - 11-esből)

Lazio-Inter 0-2 (Martinez 40., Thuram 66.) Kiállítva: Lazzari 86.

hétfőn:

Atalanta-Salernitana 20.45

A török sajtó szerint a Galatasaray szívesen látná soraiban Szalai Attilát.
Varga Roland
53 mérkőzés után távozik a Sepsi OSK-tól Varga Roland.
Négy távozó
Az Újpest elleni mérkőzést megelőzően négy játékosától elbúcsúzott a Ferencváros, Kubatov Gábor mindannyiukat személyre szóló ajándékkal lepte meg.