Fotó: Stefan Matzke - sampics/Getty Images

Topligák: Otthon égett meg a Bayern, oda a veretlen széria; két magyarral nyert simán a Leipzig - eredmények, videók

Az Augsburg megszakította a címvédő Bayern nagy sorozatát Németországban. Könnyedén verte a sereghajtó Wolvest a Manchester City Angliában.
Póczik Dávid 2026. január 24., szombat 17:54
Fotó: Stefan Matzke - sampics/Getty Images
Az Augsburg megszakította a címvédő Bayern nagy sorozatát Németországban. Könnyedén verte a sereghajtó Wolvest a Manchester City Angliában.
Szerző: Póczik Dávid 2026. január 24., szombat 17:54

BUNDESLIGA

Az Augsburg nagy meglepetésre 2-1-re győzött a címvédő és eddig veretlenül listavezető Bayern München vendégeként a német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának szombati játéknapján, ezzel megszakította a bajor sztárcsapat nagy sorozatát.

A müncheni együttes ezt megelőzően a Bundesligában legutóbb tavaly március 8-án, a Bochumtól kapott ki, a mostani idényben pedig az eddigi 18 meccsen 16 győzelem és két döntetlen volt a mérlege.

A Bayern az Augsburg elleni találkozó szünetében még vezetett, s bár fölényben futballozott, vendége a 75. percben egyenlített, hat perccel később pedig a végül győztesnek bizonyuló gólt is megszerezte.

Közben a magyar válogatott Willi Orbánnal, valamint a kapus Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig sima, háromgólos győzelmet aratott a sereghajtó Heidenheim vendégeként, s mindkét magyar futballista végigjátszotta a találkozót.

A Schäfer Andrást foglalkoztató Union Berlin simán, 3-0-ra kikapott a vendég Borussia Dortmundtól a német labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának szombat esti mérkőzésén. A magyar válogatott középpályás a 76. percben, 0-2-es állásnál lépett pályára. A második helyen álló Dortmund sikerével ki tudta használni az éllovas Bayern München korábbi vereségét és nyolc pontra közelítette meg a tabellán a címvédőt.

A sérülés miatt hiányzó Dárdai Bence együttese, a Wolfsburg hiába vezetett a szünetben 1-0-ra, végül 3-1-es vereséget szenvedett Mainzban. (MTI)

Bundesliga, 19. forduló:

Bayern München-Augsburg 1-2 (1-0)

Bayer Leverkusen-Werder Bremen 1-0 (1-0)

Eintracht Frankfurt-Hoffenheim 1-3 (1-0)

Heidenheim-RB Leipzig 0-3 (0-0)

Mainz-VfL Wolfsburg 3-1 (0-1)

Union Berlin-Borussia Dortmund 0-3 (0-1)

PREMIER LEAGUE

A második helyen álló Manchester City a papírformának megfelelően simán, 2-0-ra legyőzte otthon a sereghajtó Wolverhampton Wandererst az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának szombati játéknapján. A manchesteriek már a szünetre kialakították kétgólos előnyüket, s így a folytatásban belefért nekik az is, hogy már kevésbé erőltessék a támadásokat. (MTI)

Premier League, 23. forduló:

West Ham United-Sunderland 3-1 (3-0)

Burnley-Tottenham Hotspur 2-2 (1-1)

Fulham-Brighton 2-1 (0-1)

Manchester City-Wolverhampton Wanderers 2-0 (2-0)

Bournemouth-Liverpool FC 3-2 (2-1)

Pörögnek a hírek az átigazolási piacon, kövesd a csakfoci.hu folyamatosan frissülő átigazolási rovatát, ahol minden fontos információt azonnal megtalálsz - KATTINTS!

Olvastad már?
EL: Hogy juthat a Fradi egyenesen a nyolcaddöntőbe? Kiszámolták! - mutatjuk
A veretlenség megtartása szükséges Robbie Keane együttesének, hogy megőrizze helyét a TOP8-ban.
Elolvasom
Átigazolások
Videoton
Újpestről jött fiatal
Középpályás poszton erősítette tovább keretét a Videoton: az Újpest FC játékosa, Geiger Bálint fél évre, kölcsönbe érkezett a fehérváriakhoz.
Fradi
Corbu érkezhet?
A ciprusi 24sports.com.cy szerint az FTC érdeklődik a Puskás korábbi, az APOEL jelenlegi székely-csángó születésű labdarúgója, Corbu Marius iránt. Az Üllői129 azonban cáfolt.
Kisvárda
Hianga’a Mbock
A Ligue1-ben is megfordult játékossal erősített a Kisvárda.
Tovább az összes átigazoláshoz