Topligák: Otthon bukott a Zidane-mentes Real Madrid, a ManCity szenvedve gyűrte le a sereghajtót - eredmények, videók

A pozitív koronavírus-tesztet produkáló Zinédine Zidane nélkül pályára lépő Real Madrid emberhátrányban kapott ki 2-1-re a Levante ellen a spanyol bajnokság 21. fordulójában. Az angoloknál a Manchester City a vártnál nehezebben győzte le a ligautolsó Sheffield Unitedet, míg az olaszoknál a Milan hozta a kötelezőt a Bologna vendégeként.
Csakfoci Admin 2021. január 30., szombat 18:19
Szerző: Csakfoci Admin 2021. január 30., szombat 18:19

La Liga, 21. forduló

Real Madrid-Levante 1-2 (Asensio 13., ill. Morales 32., Roger 78.) - kiállítva: Militao 9. (Real Madrid)

A szombat délutáni mérkőzésen Eder Militaót durvaság miatt a 9. percben kiállították, ennek ellenére a fővárosi csapat került előnybe négy perccel később. A Levante azonban még a szünet előtt egyenlített, majd 78. percben a győztes gólt is megszerezte.

A második helyezett Real Madridnak hét pont a hátránya az éllovas Atlético Madriddal szemben úgy, hogy két mérkőzéssel többet játszott.

Eibar-Sevilla 0-2 (Ocamppos 28. - 11-esből, Jordan 55.)

Premier League, 21. forduló

Manchester City-Sheffield United 1-0 (Jesus 9.)

Everton-Newcastle 0-2 (Wilson 73., 93.)

Crystal Palace-Wolverhampton 1-0 (Eze 60.)

West Brom-Fulham 2-2 (Bartley 48., Pereira 66., ill. Reid 10., Cavaleiro 77.)

Serie A, 20. forduló

Bologna-AC Milan 1-2 (Poli 81., ill. Rebic 26., Kessie 55. - 11-esből)

A listavezető AC Milan 2-1-re nyert a Bologna otthonában. A vendégek mindkét gólja büntetőt követően született, igaz, az elsőnél Zlatan Ibrahimovic kihagyta a 11-est, de Ante Rebic a kipattanót értékesítette.

A Milan klubrekordot állított fel azzal, hogy sorozatban a 20. idegenbeli bajnokiján is gólt szerzett, a korábbi csúcsot még 1992 és 1993 között állította fel az akkori gárda. (MTI)

Bundesliga: Nem sikerült jól Dárdai visszatérése, kiütéssel nyert a Bayern, fordított a Dortmund - eredmények, videók
A hétfőn kinevezett Dárdai Pál által irányított Hertha hiába szerzett vezetést a Frankfurt vendégeként, pont nélkül maradt a Bundesliga 19. fordulójában. Noha a berliniek megszerezték a vezetést, mégis háromszor tudtak válaszolni az európai kupaindulásért küzdő hazaiak. A címvédő Bayern München kiütéses 4-1-es győzelmet aratott a Hoffenheim ellen, míg a Dortmund hátrányból fordítva 3-1-re nyert odahaza.
A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)