Fotó: Real Madrid
A királyiak 14 pontra növelték előnyüket a tabellán, így a Barcának meg kellett volna vernie a Gironát, hogy négy fordulóval a vége előtt még matematikailag behozható legyen a hátránya. Ez azonban nem sikerült.
Magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a Real Madrid, amely a második félidőben lőtt gólokkal verte a Cádizt. Diaz mellett Bellingham és Joselu is eredményes volt. A Realba sérülése után visszatért Thibaut Courtois, aki ebben a szezonban először léphetett pályára.
A királyiak 14 pontra növelték előnyüket a második Barcelona mögött, így a katalánoknak győzniük kellett volna, hogy a Real ne legyen már ebben a fordulóban bajnok. Ez azonban nem sikerült: bár a katalánok a szünetben még vezettek, végül 4-2-s vereséget szenvedtek a Gironától.
A Real 36. alkalommal végzett az élen.
La Liga, 34. forduló
Real Madrid-Cádiz 3-0 (Diaz 51., Bellingham 68., Joselu 93.)
Girona-Barcelona 4-2 (Dovbyk 4., Portu 65., 74., Gutierrez 67., ill. Christensen 3., Lewandowski 45+1.)
Átigazolások
Videoton
Murka is marad
A Vidi alapembere, Murka Benedek is meghosszabbította szerződését a klubbal.
Bartosz Grzelak
Lengyel lehetőség
"Évek óta kapcsolatban állok lengyel klubokkal. Eddig nem lett belőle semmi. A gyökereim miatt az az álmom, hogy egyszer Lengyelországban dolgozzak" - mondta Bartosz Grzelak a TVP Sportsnak.
Újpest
Fehér Csaba az UP élén
A klub korábbi bajnok labdarúgója, Fehér Csaba veheti át az utánpótlás irányítását a lila-fehéreknél.