Fotó: Real Madrid

Topligák: A Real győzelme után bukott a Barca - története 36. aranyát ünnepelheti a királyi csapat

A királyiak 14 pontra növelték előnyüket a tabellán, így a Barcának meg kellett volna vernie a Gironát, hogy négy fordulóval a vége előtt még matematikailag behozható legyen a hátránya. Ez azonban nem sikerült.
Budai László 2024. május 4., szombat 20:48
Szerző: Budai László 2024. május 4., szombat 20:48

Magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a Real Madrid, amely a második félidőben lőtt gólokkal verte a Cádizt. Diaz mellett Bellingham és Joselu is eredményes volt. A Realba sérülése után visszatért Thibaut Courtois, aki ebben a szezonban először léphetett pályára.

A királyiak 14 pontra növelték előnyüket a második Barcelona mögött, így a katalánoknak győzniük kellett volna, hogy a Real ne legyen már ebben a fordulóban bajnok. Ez azonban nem sikerült: bár a katalánok a szünetben még vezettek, végül 4-2-s vereséget szenvedtek a Gironától.

A Real 36. alkalommal végzett az élen.

La Liga, 34. forduló

Real Madrid-Cádiz 3-0 (Diaz 51., Bellingham 68., Joselu 93.)
Girona-Barcelona 4-2 (Dovbyk 4., Portu 65., 74., Gutierrez 67., ill. Christensen 3., Lewandowski 45+1.)

Mahmoud Jaber
Mohammed Abu Fani tavaly nyári érkezése után a Fradi ismét a Maccabi Haifától szerződtethet középső középpályást.
MTK
Vadnai távozik
Távozik az MTK-tól a 36 éves Vadnai Dániel, aki három korszakban is erősítette a kék-fehéreket, 2008-ban bajnok is lett velük.