Topligák: Megint lecsapott a vb- és Eb-győztes mumus, a 94. percben botlott a Lazio - eredmények, videók

Ez történt a Serie A és a La Liga vasárnap kora délutáni meccsein - eredmények, gólszerzők, videók.
Csakfoci.hu 2023. január 8., vasárnap 16:50
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 8., vasárnap 16:50

Serie A

A Salernitana 1-1-es döntetlent játszott a vendég Torino együttesével az olasz labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának vasárnapi játéknapján. A Torino sorozatban harmadszor játszott döntetlent a pontvadászatban, a Salernitana egymást követő ötödik bajnoki összecsapásán maradt nyeretlen, ezeken másodszor legalább pontot szerzett.

A jelenleg az 5. helyen álló Lazio később, meglepetésre csak döntetlent játszott hazai pályán az Empolival. A vendégek 2-0-s hátrányból álltak fel, a hazaiak a 80. másodpercben vezetést szereztek, az egyenlítő gólt pedig a 94. percben szerezték a látogatók. Ezzel második 2023-as meccsét sem tudta megnyerni a római gárda.

A Spezia és a Lecce bajnokiján közben nem született gól. (MTI / csakfoci.hu)

Serie A, 17. forduló

Salernitana - Torino 1-1 (Vilhena 49., ill. Sanabria 36.)

Lazio - Empoli 2-2 (F. Andersson 2., Zaccagni 54., ill. Caputo 83., R. Marin 94.)

La Liga

A Real Sociedad 2-0-s győzelmet aratott az Almería vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A baszk együttesben az első gólt a 37 éves világ- és Európa-bajnok David Silva szerezte, ő legutóbbi négy Almería elleni bajnokiján öt találatból vette ki a részét. A Sociedad sorozatban harmadik meccsét nyerte a La Ligában és tartja a harmadik pozícióját. (MTI)