Topligák: Kerkez jó játéka sem volt elég a City ellen; a Bayern legyűrte Orbánékat

Kerkez Milos Bournemouth-a és Orbán Willi Leipzigje is vereséget szenvedett nagynevű ellenféltől.
Budai László 2024. február 24., szombat 20:27
Szerző: Budai László 2024. február 24., szombat 20:27

Premier League

Szoros mérkőzést játszott a Kerkez Milossal felálló Bournemouth a Manchester Cityvel a szombat esti bajnokijukon. Pep Guardiola csapata azonban Foden találatával 1-0-ra győzni tudott. A Sofascore szerint a 88. percig pályán lévő magyar válogatott védő csapata legjobbja volt a mezőnyjátékosok közül: többek között volt öt szerelése, két labdaszerzése, egy kulcspassza, egy kapura lövése, átadásainak pedig a 92 százaléka ment jó helyre.

A másik manchesteri csapat, az MU is ma játszott, a Vörös Ördögök azonban nem örülhettek, ugyanis Maguire révén hiába egyenlítettek a Fulham ellen a 89. percben, Iwobi 97. perces találatával kikaptak (1-2).

Bundesliga

Harry Kane duplájával a Bayern München 2-1-re legyűrte az RB Leipziget, amelyben végig a pályán volt a magyar válogatott Willi Orbán. Az angol csatár a győztes gólt a 91. percben szerezte. A bajorok ezzel három vereség után szereztek ismét három pontot.

Amint arról beszámoltunk, Gulácsi Péter megsérült, ezért a meccskeretbe sem került be - erről itt olvashatsz bővebben.

Gulácsi váratlanul kimaradt a Bayern elleni kezdőből - kiderült, hogy megsérült
A magyar válogatott kapusnak a hasfalával adódtak problémák, ezért még a kispadra sem tudott leülni.
Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.