Fotó: twitter.com/ManUtd

Külföldi foci: Hiába vezetett 2-0-ra, nem tudott nyerni a Manchester United, megvan, ki lesz az Inter ellenfele az Olasz Kupa-döntőben - eredmények, videók

Elherdálta kétgólos előnyét a Manchester United a Tottenham otthonában, a Villarreal és a Valencia otthon nyert a La Ligában.
Nyikes Zoltán 2023. április 27., csütörtök 23:17
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 27., csütörtök 23:17

Az angol élvonal 33. fordulójának csütörtöki játéknapján sima győzelmet aratott az Everton otthonában a Newcastle, amely így továbbra is a Bajnokok Ligája-indulást érő harmadik helyen áll. A liverpooli együttes zsinórban a hatodik meccsén maradt nyeretlen, és az elmúlt tíz találkozójából is csak egyet nyert meg, így továbbra is erősen fenyegeti a kiesés réme.

A Manchester United kétgólos előnyre tett szert a Tottenham otthonában az első félidőben, köszönhetően Sancho és Rashford találatainak, de a Vörös Ördögök nem tudták ezt megtartani a szünet után és a hazai csapat egyenlített. A londoniaknál előbb Porro, majd Son talált be, aminek eredményeképp maradt a hatpontos különbség a tabellán a felek között a negyedik Manchester United javára.

Premier League, 33. forduló

Everton–Newcastle 1-4 (McNeil 80., ill. Wilson 28., 75., Joelinton 72., Murphy 81.)

Southampton–Bournemouth 0-1 (Tavernier 50.)
Tottenham–Manchester United 2-2 (Porro 56., Son 79., ill. Sancho 7., Rashford 44.)

A spanyol bajnokság 31. fordulójának csütörtöki játéknapján már a hatodik percben hátrányba került a Valencia, de a második játékrészben összejött a fordítás a Denevéreknek és a 93. percben lőtt góllal győzelmet ünnepelhettek. Cavaniék egymás után két meccset nyertek, ami azt jelenti, hogy a 16. helyre léptek elő és már nincsenek kiesőhelyen.

A Villarreal otthonában hat gólt és egy piros lapot jegyezhettünk fel, a hazai együttes két vereség után szerzett újra három pontot.

La Liga, 31. forduló

Valencia–Valladolid 2-1 (Diakhaby 60., Guerra 93., ill. Larin 6.)

Villarreal–Espanyol 4-2 (Capoue 53., 92., Parejo 63., Jackson 80., ill. Puado 45., Joselu 73.)
Kiállítva: Exposito 95. - Espanyol

A Fiorentina lesz a címvédő Internazionale ellenfele a labdarúgó Olasz Kupában: a firenzei együttes csütörtök este hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Cremonesével, így kétgólos előnyét megőrizve bejutott a fináléba. Az első meccsen a Konferencia-ligában elődöntős Fiorentina 2-0-ra nyert Cremonában, a csütörtöki visszavágón pedig ugyan jóval több kapura lövéssel próbálkozott, mint a rivális, gólt mégsem sikerült szereznie. A finálét május 24-én rendezik Rómában. (MTI)

Olasz Kupa, elődöntő, visszavágó

Fiorentina-Cremonese 0-0
Továbbjutott: Fiorentina - összesítésben 2-0-val

Zidane állítólag a Real Madriddal tárgyal, nagy áldozatot hozhat Messiért a Barca - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb csütörtöki hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.